Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Małgorzata Anna Maciejewska: A to Polska właśnie!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

jak zwykle inteligentnie, sprytnie, niebanalnie.
Miło znowu poczytać coś pani Małgorzaty. Oby częściej!

autor: yona, data nadania: 2014-06-12 09:14:04, suma postów tego autora: 1517

chrzanić seksizm

donatana i cleo - to po prostu wiocha, pszenica i buraki: esencja polackości.
mnie, seksistę, to coś co ma nazwę donatan i cleo zwyczajnie brzydzi.
zresztą eurowizja to konkurs największego wieśniactwa w europejskim popie.

autor: deadbastard, data nadania: 2014-06-12 23:05:12, suma postów tego autora: 500

@

Mnie osobiście sam występ Conchity nie zbulwersował. Zaskoczyła mnie tylko jego wygrana. Natomiast miałem niejasne uczucie, że jego sukces miał niewielki, ale negatywny wpływ na wyniki wyborów Europarlamentu i frekwencję.

autor: V.C., data nadania: 2014-06-14 10:04:00, suma postów tego autora: 1123

Rafale Bakalarczyku czytasz i nie grzmisz

Jak miło.

Lewicowy festiwal ultra lewicowej eurowizji przeniósł się z zalinkowanego w tekście KryPola na łamy goszystowskiej lewicy.pl.

A gdzie protest Opiekunów?

No cóż: nie żal róż gdy śpiewa Conchicie Wurst.

Conchicie Wurst to Lenin, Stalin i Lejba Brotsztain Trocki Lewicy Kulturowej w jednym.

Brawo !!!!

autor: Cud2, data nadania: 2014-06-15 14:06:27, suma postów tego autora: 3207

V.C. chilii słoiczku zakręć się

Jako, że piszesz z dalekiej prowincji to tłumacze jak Chłop (bez brody) krowie na rowie:

Homo jest trendy może u Was na wiosce.
Ja to rozumiem, każdemu może się opatrzyć zdrowy słowiański cyc. Ale u Nas w Stolycy (tak wymawiają warszawiacy z akcentem na pierwsze y) jest teraz ogólny powrót do korzeni.

W Desie zabrakło już Portretów Przodków (40-latek) a na bazarach ze świecą szukać Cukiernic z Powstania Warszawskiego (Ballada o Dobrym Dresiarzu - Marek Kochan) a więc co Nam pozostaje w dobie kryzysu po za zdrowym słowiańskim cycem.

Po każdym długim weekendzie oraz w niedzielę wieczorem okolice każdego większego dworca zalewają zdrowe młode słowiańskie cyce słoiczek (żeńska końcówka od słoika) z walizeczkami na kółkach wracających do Stolycy (jeszcze raz zwracam uwagę na pisownię) z rodzinnych wsi. Tylko brać w swoje ręce i zakręcać.

@ V.C.

ja w prawdzie żonaty & dzieciaty ale jak już zdobędziesz upragnioną posadę w jakimś stołecznym call center to zabieram Cię na zdrowy słowiański podryw.


autor: Cud2, data nadania: 2014-06-15 14:18:37, suma postów tego autora: 3207

Cud2

Homo jest trendy w wioskach? Chyba w tej walijskiej, znanej z 'Małej Brytanii' ;) Widziałeś gdzieś blisko ćwierćmilionową wioskę? A za propozycję dziękuję. Od 10 lat mam żonę, Słowiankę. Widzę, że bardzo chcesz być młody duchem i ciałem ;) A co na to Twoja małżonka? ;)

autor: V.C., data nadania: 2014-06-15 21:01:38, suma postów tego autora: 1123

Donatan & Cleo

Mogli wygrać naprawdę dobre wykonanie i pomysł na performance, a tu dupa niestety. Conchita Wurst? Hmmm powiem tak ja to odebrałem jako niezła bekę a polska prawica jak zwykle... widzi problem tam gdzie go nie ma, cóż. Bezrobocie, nierówność, emigracja zarobkowa, umowy śmieciowe co tam liczy się obrona moralności. Ja bym to olał.

autor: Chamokomuna, data nadania: 2014-06-16 22:52:12, suma postów tego autora: 91

...a gdzie jest KULTURA?

...bo mamy jakiegoś ministra od tejże, ale On to chyba z Kulturą na "bakier". Sieczka programowa publicznych (ogólnodostępnych)TV i radiowych to temat do naukowego "rozbioru" a nie do dyskusji o upodobaniach,bo płytkość nie pozwala nawet brodzić w wodzie nie tylko popłynąć.

autor: bambosz0, data nadania: 2014-06-25 09:38:37, suma postów tego autora: 1835

Bamboszo

Kultura jest, instytucje kultury też są i mają się dobrze. W Warszawie ma miejsce codziennie kilkaset wydarzeń kulturalnych. Tylko trzeba ruszyć cztery litery z kanapy, a do tego postsocjalistyczni emeryci nie przyzwyczajeni.

autor: west, data nadania: 2014-06-30 11:24:22, suma postów tego autora: 6709

west

W Warszawie ma miejsce codziennie kilkaset wydarzeń kulturalnych

Jako Warszawiak oraz Ikona Radykalnej Anty systemowej lewicy pytam: GDZIE ?

Gdzie te setki codziennych wydarzeń kulturalnych.
Po za tym: czy one są za darmo?
Średnia cena biletu na koncert to 25 zł
Postsocjalistycznego emeryta stać?
Jeśli są jakieś finansowane przez miasto imprezy to bardziej pod miejskich hipsterskich aktywistów a nie pod sieroty po komunie są robione.

autor: Cud2, data nadania: 2014-07-01 09:11:43, suma postów tego autora: 3207

Cud2

W stolicy nie ma darmowych imprez? Współczuję. I nie wierzę. Nawet w mojej 200-tysięcznje 'wiosze' jest wiele takich wydarzeń i wcale nie dla hipsterów (u nas takich chyba nie ma). Są ogolnodostepne koncerty, występy kabaretów itd. na miejskim placu i np. spotkania z podróżnikami i pisarzami, w tym autorami popularnych kryminałów.

autor: V.C., data nadania: 2014-07-02 10:02:09, suma postów tego autora: 1123

V.C - Gdzie te setki codziennych wydarzeń kulturalnych.

nie pisze że nie ma tylko, że nie setki.
Tak jak z kawałem z radia Erewań, że na Radio Moskwa podało, że na Placu Czerwonym rozdają rowery za darmo a w rzeczywistości okazało się, że nie rozdają a kradną i nie za darmo tylko jeszcze w mordę dają.

autor: Cud2, data nadania: 2014-07-02 10:59:52, suma postów tego autora: 3207

Cudaku, wydarzenie kulturalne to nie tylko premiera nowej opery

to także projekcja filmu (ile mamy kin w Warszawie? Ile projekcji dziennie?), spektakl teatralny, wystawa grafiki w domu kultury czy w galerii...o kilkuset imprezach kulturalnych oficjalnie mówili przedstawiciele Ratusza, sam nie liczyłem :-)

autor: west, data nadania: 2014-07-02 16:01:40, suma postów tego autora: 6709

Ile projekcji dziennie?

Czyli jak w multipleksie jest wyświetlanych w 5 salach do różnych filmów to mamy 50 wydarzeń kulturalnych dziennie w samym kinie a jeszcze przecież dochodzą pokazy noży i gotowania i promocje pasty do butów i to wszystko pod jednym dachem. Zapiera dech.

autor: Cud2, data nadania: 2014-07-03 09:42:32, suma postów tego autora: 3207

A 5 filmów to jedno wydarzenie? Czy pięć?

A z tymi kosztami to nie przesadzaj. Ludzie na piwo i papierosy mają, a na kulturę im szkoda. Zaś z tymi darmowymi imprezami to różnie bywa. Można tak jak ja wczoraj - trafić na darmowy pokaz najnowszego dzieła znanego polskiego reżysera...to już lepiej piwo :-)

autor: west, data nadania: 2014-07-03 15:35:32, suma postów tego autora: 6709

"na piwo i papierosy mają"

Jak ja nie znoszę takich typów. Pierwsi najgłośniej krzyczą: "nie będę moich piniendzy dawał na zasiłki dla nierobów, leczenie dla nierobów, szkoły dla nierobów, bo to jest moje i nie ruszać", ale do rozliczania z tego przysłowiowego piwa i papierosów i grzebania w portfelach biedniejszych to pierwsi.
Ch..j ci do czyichś papierosów i piwa.

autor: Gayetsky, data nadania: 2014-07-03 19:20:27, suma postów tego autora: 181

Gayetsky

Ale to przecież właśnie ci biedniejsi (i obsługujący ich cwaniacy) najgłośniej wrzeszczą "daj, daj, daj". A jak się im daje to nawet nie potrafią z tego skorzystać.

autor: west, data nadania: 2014-07-03 21:16:58, suma postów tego autora: 6709

Dodaj komentarz