Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Ciszewski: Tylko tragedia może coś zmienić

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

???

PO jakich matkach są takie syny co rządzą w Warszawie
którą rządzi ponoć ......
natchniona Duchem Świętym Prezydent Warszawy ?

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Nieludzcy Komornicy Warszawscy i Czyściciele
za swe czyny powinni smażyć się w piekle na wolnym ogniu.

autor: jacekx, data nadania: 2014-09-20 14:53:49, suma postów tego autora: 3088

Szkoda słów...

Ci PO...nćy mają w d... nawet słowa swojego świętego Wojtyły, który nakazywał: "Jeden drugiego brzemiona nieście".

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-20 21:16:00, suma postów tego autora: 3747

Bardzo dobrze napisane panie Piotrze

Naszym (lewicy) wrogiem są mafie - oligarchie bankierskie i grupy lichwiarskie prowadzące wyzysk słabszych. Wroga trzeba dobrze zdefiniować. Konfucjusz mówił, że naprawę państwa należy zacząć od naprawy pojęć. Kiedy wydarzy się kolejna tragedia sugeruję zasypać unijną biurokrację w Brukseli i w Polsce elektronicznym protestem. Należy zacząć od przedstawicielstwa UE w Polsce.

http://ec.europa.eu/polska/index_pl.htm

Ci odpowiedzą, że nie mają uprawnień do działań w tej materii. Wtedy należy zasypać emailami z konkretnym apelem biurokrację brukselską. Np. Prezydium PE tłumacząc im co dzieje się w Polsce. Można po polsku, mają automatyczne tłumaczki.
Podaje listę:
President@europarl.europa.eu
antonio.tajani@europarl.europa.eu
mairead.mcguinness@europarl.europa.eu
rainer.wieland@europarl.europa.eu
ramonluis.valcarcel@europarl.europa.eu
ildiko.gall-pelcz@europarl.europa.eu
adinaioana.valean@europarl.europa.eu
sylvie.guillaume@europarl.europa.eu
corina.cretu@europarl.europa.eu
david.sassoli@europarl.europa.eu
olli.rehn@europarl.europa.eu
alexandergraf.lambsdorff@europarl.europa.eu
ulrike.lunacek@europarl.europa.eu
dimitrios.papadimoulis@europarl.europa.eu
ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu

Jeżeli ten portal podejmie akcję jestem przekonany, że wielu czytelników pomoże. Ja obiecuję pomoc. Tylko tak uda się nagłośnić sprawę i uzyskać poparcie prawdziwej lewicy, która chyba gdzieś w Europie istnieje.

autor: Leonid, data nadania: 2014-09-20 22:27:17, suma postów tego autora: 48

Zabójstwo

J. Brzeskiej nic nie zmieniło. Zmienić coś może tragedia w stylu jacyś kamienicznicy utopieni w Jeziorku Czerniakowskim czy komornik z odrąbanym palcem.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-09-21 09:37:26, suma postów tego autora: 2743

nie ma to jak

mieszkać za darmo w prestiżowych lokalizacjach Warszawy

autor: jliber, data nadania: 2014-09-21 10:38:47, suma postów tego autora: 4329

jacekx

jak ktoś nie ma kasy to niech się nie pcha na Krakowskie Przedmieście, czy to tak trudno zrozumieć

autor: jliber, data nadania: 2014-09-21 11:31:32, suma postów tego autora: 4329

osobiście

to ja bym nawet był też za tym aby wszystko było za darmo dla wszystkich, tylko ja na to robił nie będę

autor: jliber, data nadania: 2014-09-21 11:34:09, suma postów tego autora: 4329

Jliber

Ja rozumiem Ty z tej opcji co chce by inni na nic płacili
...... :)
Według Ciebie 0 podatków a szkoły, szpitale, przedszkole, żłobki oraz socjał niech płacą biedni, bo bogaci w tym

biedak Jliber zakochany w sobie, co kasy nie posiada.

Gdzież u Ciebie Jliber Miłuj bliźniego swego jak siebie samego?
Jliberku u Ciebie tak jak u Małego Księcia wystarczy planeta
gdzież dla Ciebie i Róży jest jeno miejsce ...... :)

jacek marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-09-21 14:12:25, suma postów tego autora: 3088

Ulica Limanowskiego jest w centrum Warszawy?

No chyba, że dla lemingów centrum stolicy wyznacza siedziba TVN-u ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-09-21 17:33:21, suma postów tego autora: 6195

Jiberkuś zawsze wierny

tradycji tropicieli heretyków, polskich buntowników, untermenschen i wrogów ludu. To tylko kolejne wcielenie.

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-21 19:58:23, suma postów tego autora: 3747

errata Jliber i .....

Według Ciebie 0 podatków na szkoły, szpitale, przedszkola, żłobki oraz socjał i niech płacą jedynie biedni na państwo, bo bogaci w tym
biedak Jliber zakochany w sobie kasy nie posiadają bądź nie chcą płacić.
Ja myślę, że tych bogatych w tym Jlibera na Madagaskar bądź na Bahama gdzie popłynęła polska sprywatyzowana flota pod tanią banderę ( ok. 500 statków - i to był chyba największy gospodarczy przekręt czasów szybkiej i tajnej prywatyzacji - ostało się pod polską banderą około 10 statków ).

Tam se mieszkaj Jliber skoro na polskie państwo co wykształciło Cię za darmo ...... płacić nie chcesz :(
Ty masz jeszcze czelność sobku komentować na bezpłatnym polskim portalu lewica.pl.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Ja w przeciwieństwie do Ciebie płacę i chcę płacić podatki na moją matkę Polskę.

Są jednak tacy Polacy jak Pan Solorz ......

https://www.facebook.com/TygodnikDoRzeczy/posts/604940226200153

http://biznes.onet.pl/najbogatsi-polacy-placa-podatki-za-granica,18490,5486640,14258603,fotoreportaze-detal-galeria

http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=21056

http://polskanabogato.pl/2013/01/03/najbogatsi-podatkowi-uciekinierzy/

http://natemat.pl/55545,zygmunt-solorz-zak-ryszard-krauze-jan-kulczyk-czy-najbogatsi-polacy-stracili-na-cyprze

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,13852967,Gdzie_placa_podatki_polscy_miliarderzy.html




autor: jacekx, data nadania: 2014-09-21 20:17:49, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Moi rodzicie po kilkadziesiąt lat w PRLu pracowali za jedzenie, to nie na bylejakich stanowiskach, więc jakoś nie czuję się że mnie polskie państwo "za darmo" wykształciło. W normalnym kraju z ich pracy można by mnie było wysłać na Harvard.

autor: jliber, data nadania: 2014-09-21 23:28:52, suma postów tego autora: 4329

jacekx

Acha, tacy jak ty to se może i mogą "chcieć płacić podatki" ale z takich roszczeniowych pensyjek jak twoja to by nawet schroniska dla psów się nie utrzymały.

autor: jliber, data nadania: 2014-09-21 23:30:04, suma postów tego autora: 4329

szczupak

A kto ci bronił czynsz za te babcie zapłacić skoroś taki gotowy do noszenia brzemion drugiego. W gębie to każdy z was mocny.

autor: jliber, data nadania: 2014-09-21 23:51:11, suma postów tego autora: 4329

Jacex ,mamy to o co walczyli Polacy od 1976 roku...

o "życie jak na zachodzie" i mają wszystkie dolegliwości ale żadnych profitów, nie licząc oczywiście takich biedaków jak Kulczyk,Solorz,Niemczycki Krauze i inni dobrodzieje ktorzy tylko miodzik spijają .

autor: bambosz0, data nadania: 2014-09-22 01:11:13, suma postów tego autora: 1835

Słowa nie zatrzymają eksmisji

Nie ma się co rozczulać nad losem eksmitowanych . Słowa eksmisji nie zatrzymają . Pora na inne działanie .Trzeba ich zachęcać do wspólnego przeciwdziałania . Niestety . Ewidentny brak zainteresowania swoim losem wykazali mieszkańcy reprywatyzowanych kamienic . Po letargu w czasach PRL-u , gdzie mieszkali prawie za pół darmo , uwierzyli w banialuki , że miasto da im kolejne lokum . Też na piękne oczy . Nie łączą się i czekają na Słowa eksmisji nie zatrzymają . Pora na inne działanie .pomoc z założonymi rękami . Czy ktoś widział tych zagrożonyvh przed aresztem , w którym siedział Piot Ikonoicz ? Ilu ich przyszło na spotkanie z posłanka Grodzka na Ząbkowską ? Siedem tysięcy kamienic i żadnego własnego ruchu społecznego ? Nad tym warto się zastanowić ? A ilu warszawiaków podpisało się pod wnioskiem o uwłaszczenie na gruncie z wieczystej dzierżawy ? Warszawiacy są najmniej zainteresowani własnym losem , mądrale na całą Polskę , a za grosz nie widzą własnego interesu . Pretensję to niektóry dalej maja do Gomułki i Gierka , że dostali za małe mieszkania . Ci z komunałki też . W tej chwili nie ma więzi społecznych ludzi zasiedziałych w lokalach z kwaterunku z lokatorami mieszkań , którzy wyłożyli własne pieniądze i ciężko harują , żeby spłacić kredyt . Czas mrzonek o budowie ładu społecznego na bazie biedoty minął . Marksowski podział na klasy to już przebrzmiały pomysł XIX wiecznej Europy . Pora na nowe otwarcie myśli społecznej i inna definicję wyzysku .

autor: qaduc, data nadania: 2014-09-22 04:56:10, suma postów tego autora: 296

-

"nie ma to jak

mieszkać za darmo w prestiżowych lokalizacjach Warszawy"

Od kiedy w mieszkaniach komunalnych mieszka się za darmo? Bo chyba cos ominąłem.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-09-22 07:22:06, suma postów tego autora: 2743

jacekx

Tylko jak się ta wasza "miłość bliźniego swego" przekłada na wymuszanie podatków pod groźbą więzienia? Jezusowi zdajsie chodziło aby kochać a nie aby miłość wymuszać na innych, wszystko wam się p...ło.

autor: jliber, data nadania: 2014-09-21 23:54:40, suma postów tego autora: 4329

Jiber...

coś ci się ostatnio ( no może dłużej) w główce miesza.. pisz w miarę możliwości mniej ale zgodnie z prawdą i rozsądne przytaczaj argumenty. W przypadku braku takowych przemyśl i jeszcze raz pomyśl,skonsultuj z tymi ktrzy naprawdę wiedzą i dopiero pisz. Ale obawiam się że KONIECZNIE musisz COŚ napisać( płacą ci od sztuki ?) właśnie tu na Lewicy ,chociaż masz absolutnie katoprawicowe przekonania i losy innych niż dorobkiewicze i pazerni na pieniądze oszuści nie obchodzą ciebie wcale.

autor: bambosz0, data nadania: 2014-09-22 18:15:48, suma postów tego autora: 1835

Własność, nie zaspakająca osobistych potrzeb, jest źródłem zła.

Jest jednak podstawą systemu społeczno - gospodarczego, w którym od 25 lat żyjemy. Bez jego zmiany takie sytuacje jak opisana będą się mnożyć jak grzyby po deszczu. Trzeba zatem system zwalczać, wtedy eksmisje znikną same. W PRL rzadko kto o nich słyszał. Zresztą o komornikach też. Jeden wystarczył na cały obszar sądu rejonowego. Dziś przy każdy z tych sądów działa ich kilku a nawet kilkunastu.

autor: steff, data nadania: 2014-09-22 20:35:56, suma postów tego autora: 6626

Jiberku - chętnie, tylko do Wszawki daleko a numeru konta nie znam.

A propos: "Rodzice pracowali za jedzenie". Jestem pod wrażeniem. Niektórzy dzisiaj pracują a i tego nie mają.

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-22 21:11:51, suma postów tego autora: 3747

Przy okazji zerknąłem na wyniki ankiety.

prawie 90% myślących - nieźle. Natomiast chętnie poznałbym sposób, ehem, rozumowania, tak zwanej mniejszości :P (Pani Wołk-Łaniewska, zapraszam, śmiało, w końcu zawsze pani wali prawdę w oczy).

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-22 21:18:36, suma postów tego autora: 3747

"Wymuszanie podatków pod groźbą więzienia"

Jestem całym sercem z moim sojusznikiem Jiberem.
AL CAPONE

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-22 21:54:35, suma postów tego autora: 3747

A.Warzecha

Wiele spraw ominąłeś to i też tą że jak cię nie eksmitują choć nie płacisz to mieszkasz za darmo. To się nazywa parafraza, tj parafrazę ominąłeś.

autor: jliber, data nadania: 2014-09-22 21:58:30, suma postów tego autora: 4329

Tfu ...... Jliber

Masz rację tylko tacy jak jacekx płacą podatki tzn.
zwykli Polacy oraz emeryci i renciści płacą na Polskę


I Wy syny pracodawcy, dobrodzieje oraz elity z Was wywodzące
się macie czelność uważać się za Polaków.

Jliber = taki Mały Książe co kocha Różę a rodakami i bliźnimi swoimi pogardza.

Smoła już dla Ciebie Jliberku się grzeje :).

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-09-22 22:11:59, suma postów tego autora: 3088

Jliber

Jeśli jesteś chrześcijaninem to się popraw, bo przez Ucho Igielne nie przejdziesz ......

A jeśli błądzisz po ścieżkach życia to wejdź na ścieżkę do Pana i zacznij miłować bliźniego swego :) a nie mamonę :(.

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-09-22 22:29:32, suma postów tego autora: 3088

cd. nastąpi

Ja nadal myślę, że tych bogatych

w tym Jlibera na Madagaskar

bądź na Bahama
gdzie popłynęła polska sprywatyzowana flota pod tanią banderę

( ok. 500 statków - i to był chyba największy gospodarczy

przekręt czasów szybkiej i tajnej prywatyzacji

- ostało się pod polską banderą około 10 statków ).

Tam se mieszkaj w rajach podatkowych Jliber skoro na polskie państwo co wykształciło Cię za darmo ...... płacić nie chcesz :(

Ty masz jeszcze czelność sobku komentować na bezpłatnym polskim portalu lewica.pl.

Jliberku raju podatkowego nie myl z rajem :).

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-09-22 22:36:27, suma postów tego autora: 3088

;( ......:( ...... pomyliłem się .....

w sondażu
bo miałem głosować na drugą opcję

na - Okres wszystkich rządów po 1989
Był korzystny tylko dla najbogatszych
46.3%

a zagłosowałem na 4 opcję sondażu :( .

Na usprawiedliwienie swoje podam, nie byłem wtedy
w SLD tzn., gdy ono rządziło.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-09-22 22:52:04, suma postów tego autora: 3088

Powinniśmy wykuć na lewica.pl takie hasło ......

Polak patriota mieszkający w Polsce płaci podatki w Polsce.


jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-09-22 23:05:24, suma postów tego autora: 3088

Jliber,

A Ty wiele spraw nie rozumiesz zobacz w sądach ile jest eksmisji ze względu na zadłużenie a ilu z innych przyczyn.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-09-24 00:19:16, suma postów tego autora: 2743

jacekx

Ja bym może i został chrześcijaninem, tylko problem w tym że w niebie bym wtedy musiał wieczność z chrześcijanami spędzić.

autor: jliber, data nadania: 2014-09-24 00:29:05, suma postów tego autora: 4329

A. Warzecho chyba ponisiesz klęskę w przekonaniu Jilibera

Jliber nie to, że nie rozumie artykułu, który komentujemy
on:
a) po pierwsze nie czyta jak się przyznał artykułów
i tylko te komentarze niebezpieczne dla neoliberałów komentuje,

b) po drugie Jliber = taki Mały Książe, co kocha Różę a rodakami i bliźnimi swoimi pogardza.

Pozdrawiam

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Jliber ma też uczulenie na marksistów i ultralewicowców :)

autor: jacekx, data nadania: 2014-09-24 17:38:56, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Poważnie zatrzymałeś się w rozwoju na Małym Księciu? Ile masz lat?

autor: jliber, data nadania: 2014-09-24 22:01:37, suma postów tego autora: 4329

Jliber piszesz posty rozumując jak dziecko .....

Dlatego zacząłem Ci tłumaczyć otaczający Cię świat
jak dziecku ...... :)

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD
Ps. Jliber Mały Książe to lektura nie tylko dla dzieci
przykro mi , że nie czytałeś tej książki swoim dzieciom ...... :)


autor: jacekx, data nadania: 2014-09-25 12:54:25, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Skoro rozumuję jak dziecko to dlaczego Mały Książę, książka którą przerabia się jako dziecko, miałby zmienić moje przekonania? Ale to już logika, która wiem że chrześcijanina w dodatku marksistę bardzo boli. W dzieciństwie przerabia się wiele bajek, ale dobrze poczytać potem też coś więcej, niezależnie od tego jak głębokie i mądre te bajki są uważane za lewicowy konsensus.

autor: jliber, data nadania: 2014-09-25 22:39:50, suma postów tego autora: 4329

Jliber dlaczego tłumaczę jak dziecku ......

Po pierwsze bo Ty Jliber nie rozumiesz , że podatki to zabezpieczenie finansowe państwa w celu czynienia jego państwem przyjaznym obywatelom :).

Po drugie - Polak patriota mieszkający w Polsce płaci podatki w Polsce.


Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-09-29 13:49:01, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Jesteś faktycznie na etapie Małego Księcia.

autor: jliber, data nadania: 2014-09-29 21:29:33, suma postów tego autora: 4329

jacekx

Tiaaaaa... Instytucje państwowe utrzymywane z pieniędzy podatników rzeczywiście są przyjazne obywatelom, zwłaszcza w przypadku Polandii. Skarbówka i inne urzędy, policja, sądy, prokuratury, straż pożarna, poczta, kolej, publiczna służba zdrowia funkcjonują wzorowo. Wzorowo inaczej. Mój krewny ma problemy ze stawami kolanowymi (zmiany zwyrodnieniowe). Na operację wszczepienia endoprotezy lewego kolana czekał pięć lat, natomiast termin operacji prawego w tej samej klinice wyznaczono mu na ... 2027 rok! A ponieważ chłop powoli dobija do sześćdziesiątki i w dodatku choruje jeszcze na serce, nie jest pewien czy dożyje do tego terminu. Takie mamy przyjazne państwo w zamian za podatki i obowiązkowe składki.

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2014-09-29 23:57:59, suma postów tego autora: 231

Guru liberalny

się nie odniósł ergo jego aksjomat eksmisja= nie płacenie czynszu jest wart funta kłaków.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-10-01 20:04:52, suma postów tego autora: 2743

Paszport... jest duża szansa, że

kumpel doczeka tej endoprotezy. Cuda się zdarzają, kolejki chudną o tych po 80-tce...
Bardziej martwi mnie jliber, dla którego nie ma żadnej nadziei.. Skoro jego rodzice w PRL-u robili ino za jedzenie, a że jedzenia nie wtedy nie było, to on tylko na occie i musztardzie hodowany. Ta dieta wyziera z każdego z jego wpisów.
Rodziców mi żal. Oni pewnie nie śledzą wypocin swojego bałwanka. Bo może zaprotestowaliby i przypomnieliby bałwankowi, że czasem marchewkę zżarł...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-10-01 19:40:54, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

Ta osoba nie jest moim kumplem, lecz stryjem.

Abstrahując od służby zdrowia, to ciekawie się sprawy mają na kolei. Jest ona tak wspaniale zarządzana, rozkłady jazdy są tak wspaniale układane przez biurwokratyczne towarzycho wzajemnej adoracji, że gdyby nie liczne oddolne inicjatywy różnorakich lokalnych stowarzyszeń miłośników mokolotywek i innych ciapongów, tzn. petycje i zbieranie podpisów, to najprawdopodobniej jeszcze więcej kur znoszących złote jaja zostałoby zarżniętych, tj. atrakcyjnych i potrzebnych ludziskom połączeń o dobrej frekwencji. Kto mi nie wierzy, niech się zaloguje na pierwszym lepszym forum o tematyce kolejowej.

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2014-10-01 22:32:14, suma postów tego autora: 231

To co masz za propozycję Paszport ...... ?

Emerytów i rencistów obecnych na skałę ( ja też do nich się zaliczam), bo optujesz za nie płaceniem podatków

Mamy czekać do tzw. czasów sprawiedliwych ...... i wtedy płacić podatki?

Takie są obecnie przekazy a pewnie i Twoje, że sprawiedliwość
tylko za Bramą Piotrową.

Pozdrawiam.
jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-10-02 22:21:38, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Aaa, emeryt, to wyjaśnia cofnięcie się intelektualne do regligijnych odmian komunizmu.

autor: jliber, data nadania: 2014-10-03 10:25:56, suma postów tego autora: 4329

jliber... jeżeli emeryt

cofa się intelektualne do religijnych odmian komunizmu, to ciekawa jestem dokąd pędzą tacy małoletni libertarianie jak ty? Ku przepaści? Czy do krainy absurdu? Albo na dno intelektualne i moralne?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-10-03 15:51:31, suma postów tego autora: 5956

jacekx

Moherowo-socjalistyczne państwo powinno zmienić socjalizm moherowy na kapitalizm. Innymi słowy powinno znieść wszelkie podatki i przymusowe składki, a także sprywatyzować i urynkowić wszystko co możliwe. Wolny, nieskrępowany rynek rozwiąże wszystkie te problemy, o których pisałem wcześniej. Ament.

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2014-10-03 19:32:11, suma postów tego autora: 231

Paszport rozumiem ......

, że Twoje Ament ......

oznacza ten lepszy kapitalistyczny i spartański Świat bez emerytów i rencistów ......lepszy on, bo zrzuca ich w przepaść.

Zdaje się Paszport, że jesteś ideowo bliski nazistom.

A jaj sobie z biedaków cwaniaczku nie rób :(.

Naśmiewać się z biedy i nędzy człowiekowi nie przystoi.
Natomiast łajdakowi ...... tak :(.

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Nie pozdrawiam zaś łajdaków ......
Przepraszam redakcję i moderatorów za ostre słowa w poście
ale Paszport moim zdaniem drwi z biedaków i nędzarzy.

autor: jacekx, data nadania: 2014-10-03 23:48:47, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Tym razem poważnie i bez jaj (z lemingozy i fanatyków JKM, a nie z biedaków, wbrew temu, co sądzisz o mojej radosnej tfurczości na tym Forum:P):

Byłbym za podatkami i obowiązkowymi składkami, nawet wysokimi, gdyby podatnicy i płatnicy tych składek coś z tego mieli. A obecnie mają z tego guano. Bo jak inaczej nazwać groszowe emerytury niewystarczające nawet na leki za dziesięciolecia ciężkiej pracy, czy też wieloletnie oczekiwanie na operację, ledwie zipiącą kolej, czy też groszową jałmużnę z MOPS-ów dla biedaków (niewielkiego procenta wszystkich polskich biedaków) właśnie?

Podatki w państwie burżuazyjnym nie gwarantują większości społeczeństwa nic, bo burżuazyjny motłoch marnotrawi je na ciepłe posadki dla swoich.
Co innego w demokracji bezpośredniej, w której społeczeństwo ma kontrolę nad sposobem wydatkowania środków publicznych.

Najpierw rewolucja, a później naprawa tego, co demokracja burżuazyjna zniszczyła. No, chyba że SLD z Konusem Żyrardowskim na czele dojrdzie do władzy w wyniku burżuazyjno-demokratycznych wyborów i zrobi z tym wszystkim porządek:). Żartowałem ;)

Pozdrawiam emerytów, rencistów i biedaków, i wszystkich, którzy to czytają (poza burżuazją)

Paszport Tefałenu

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2014-10-04 18:32:29, suma postów tego autora: 231

Paszport sorry .....

ja w przeciwieństwie do Ciebie jestem emerytem i trochę wiem
o wysokościach emerytur lepiej niż Ty bo też z autopsji.

Twój styl pisania --> jajcarski gdy dotyczy emerytów i rencistów może być przez nich zrozumiany jako drwiny z nich :( ...... a nie drwiny z przyjaciół JKM.

Trudno bo trudno ale emeryci ( poza emeryturami minimalnymi )jakoś sobie radzą.

Gorzej rencistami a szczególnie emeryturami socjalnymi.
http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,Dostaja-100-zl-emerytury,wid,15670881,wiadomosc.html?ticaid=11391e

Trzeba, więc podnieść najniższe emerytury ze środków odzyskanych od OFE ......
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sld-podwyzszmy-najnizsze-emerytury-i-renty-ze-srodkow-przekazanych-z-ofe-do-zus/5f4gt



Gorzej też rysuje się przyszłość......
http://pieniadze.fakt.pl/100-zl-miesiecznie-na-starosc-to-mozliwe-,artykuly,423106,1.html
Z wyjątkiem bonzów RP ......
http://www.fakt.pl/polityka/emerytura-donalda-tuska,artykuly,485443.html

A nawoływanie do bojkotu płacenia podatków uderzy i tak już w niskie emerytury.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD


autor: jacekx, data nadania: 2014-10-05 22:42:52, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz