Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Szumlewicz: Śmieciowy rynek pracy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Platforma oddała rynek i gospodarkę śmiecowej partii ,

to i wyniki też są bardzo śmieciowe .PSL ( zmieniła tylko nazwę z ZSL , a działaczy nie ) bardziej postkomuna niż SLD , a prezes Piechociński już zapowiada że w 2020 roku będzie można mówić do niego Panie Prezydencie , i na plecach platformy po bogactwo .

autor: Józef Robotnik, data nadania: 2015-05-22 21:42:08, suma postów tego autora: 65

Szkoda słów

W tym systemie w zakresie stosunków pracy nigdy inaczej nie będzie.

autor: steff, data nadania: 2015-05-23 16:50:12, suma postów tego autora: 6626

Odpowiedzią jest jedynie

uspołecznienie środków produkcji.

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-05-24 20:40:12, suma postów tego autora: 1578

3 grosze Komucha realisty z RP...

Własności uspołecznienie to naiwna wizja...rewolucji.

Ewolucja to moja odpowiedź na rewolucję...
posłużę się cytatem z mego wpisu na blogu
~~~~~~~~~~~~~~~~
System polityczny w UE w moim oglądzie przyjmuje własność, jako podstawę gospodarki a także stosunków społecznych, ale...
By system polityczny, który tworzymy nie budował podstaw do społecznych buntów i zawieruch to powinniśmy podejść do zagadnienia własności racjonalnie.

Powinniśmy odrzucić traktowanie własności prywatnej, jako świętości, czyli traktowanie własności prywatnej jako swoistego złotego cielca.
Nie jestem wrogiem własności także tej prywatnej ( sam jestem właścicielem pewnych dóbr), ale jestem chrześcijaninem i w Biblii a szczególnie w Nowym Testamencie nie znajduję uświęcenia własności.

Własność ma i może służyć człowiekowi - obywatelowi a nie powinna być zwrócona przeciw niemu.
Własność ma przecież różny charakter i tak wyróżniam:
a) własność prywatną
b) własność publiczną - państwową czy gminną
c) własność spółdzielczą

Moim zdaniem należałoby racjonalnie traktować te typy własności, jako typy równoprawne z pewnymi wyjątkami które określę poniżej w tekście artykułu.

~~~~~~~~~~~~~~ cd. na http://lewica.pl/blog/cyganski/30167/


Pozdrawiam.

No pasaran

JJC

autor: JJC, data nadania: 2015-05-25 11:47:06, suma postów tego autora: 1582

W tym systemie nigdy inaczej nie będzie


Neoliberalni dogmatycy i tzw. antykapitaliści mają wspólną cechę.

Niczym Ojciec Orybazy u Lema zaklejają niewygodną dla nich część mapy świata.

Zarówno jedni jak i drudzy konsekwentnie ignorują istnienie Szwecji, Danii, Norwegii. Bo im nie pasują do schematu.

Ja jestem socjalistą, przeciwnikiem kapitalizmu, ale gdybym miał wybrać z istniejących realnie rozwiązań to wybrałbym Szwecję. Monarchię, kraj kapitalistyczny, który zapewnia przywileje socjalne i poziom opiekuńczości państwa na poziomie wielokrotnie lepszym niż wszystkie byłe kraje "Demokracji Ludowej".

Paradoks? Zdrada? Może rzeczywiście lepiej udawać że Szwecji, czy Danii nie ma?


autor: Lej, data nadania: 2015-05-27 12:52:57, suma postów tego autora: 319

A może Lej do Szwecji dodajmy rozwiązania w...

Rozwiązania socjalne oraz modele państw aktywnych, czyli...to, co występuje w tym obszarze w:
Danii, Norwegii, Finlandii oraz Francji.

Pozdrawiam.

JJC

Ps. Na wiele spraw Lej patrzymy podobnie z tym, że ja jestem klasycznym socjaldemokratą o chrześcijańskich korzeniach tu bliska jest mi Teologia Wyzwolenia a nawet Papież Franciszek..

autor: JJC, data nadania: 2015-05-29 21:34:42, suma postów tego autora: 1582

A po co wam pieniadze?

Poczytajcie o waszym szczesliwym sasiedzie zza Odry

Raphael Fellmer. Od 5 lat nie wydał ani grosza. Ma żonę, dwójkę dzieci, niedawno napisał książkę „Happy Without Money” („Szczęśliwy bez pieniędzy”), mieszka w Berlinie. Jest aktywistą działającym na rzecz idei foodsharingu - budowania społeczności ludzi dzielących się jedzeniem i prowadzenia działań na rzecz bardziej zrównoważonej konsumpcji.

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,18000473,Zycie_bez_pieniedzy__Raphael_Fellmer_udowadnia__ze.html#TRwknd

autor: Rebel2, data nadania: 2015-05-30 17:51:02, suma postów tego autora: 3910

Rebel2....

wiesz Rebel2 może GW to dla Ciebie autorytet?...
ale w RP po ostatnich wyborach stała się dla młodzieży agendą
PO...

Według Młodych to na PO obciach głosować...czekam aż Pana Michnika gazetę będzie obciach kupować.

autor: JJC, data nadania: 2015-05-31 13:38:50, suma postów tego autora: 1582

JJC

Dla mnie zadna z polskich gazet nie jest autorytetem.(TV nie ogladam)
Poniewaz nie identyfikuje sie z zadna polskich partii, polskie media sa dla mnie jedynie zrodlem informacji.
Nie istnieje dla mnie cos takiego jak "pro PIS" czy "anty PO"
Zreszta w USA ogladam tak samo pro Republikanskie jak i pro Demokratyczne stacje a wnioski wyciagam gdzies posrodku

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-02 02:47:20, suma postów tego autora: 3910

szok...

Cytat z Rebla2
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zreszta w USA ogladam tak samo pro Republikanskie jak i pro Demokratyczne stacje a wnioski wyciagam gdzies pośrodku.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Potrafisz wnioski i to pośrodku ?

autor: JJC, data nadania: 2015-06-02 17:44:47, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz