Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Michał Pytlik: Kryzys uchodźczy a błędy poznawcze

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Żadnych uchodzców!

Niech Arabia Saudyjska se ich weźnie trza pomagac braciom w wierze!

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-11-25 16:08:35, suma postów tego autora: 1302

Błędy poznawcze

I w całym tym tekście zabrakło dwóch prostych konstatacji.

1) Że negatywny stosunek do uchodźców jest skutkiem kłamstwa jakie serwowano ludziom podczas pamiętnego lata 2015.

Wszyscy mogliśmy obserwować tabuny młodych mężczyzn szturmujące węgierską granicę. Wyrzucające na tory jedzenie i picie oferowane im przez węgierska policję poodczas okupacji dworców i pociągów. Kobiet i dzieci była w tym tłumie garstka.

Kamery rejestrowały kto wsiada do specjalnych pociągów przezwożących ich z granicy austriackiej do Monachium. Niewielka ilość kobiet z dziećmi wsiadała na ostatku, kiedy "byki" juz sie rozsiadły, a we wsiadaniu z tobołami i dzieciakami tym nielicznym pomagali pracownicy kolei bo "współuciekinierzy" najwyraźniej tego w zwyczaju nie mają.

Protest w Norymberdze: kilkadziesiąt mężczyzn w sile wieku i wśród nich może czworo dzieci i ze dwie kobiety.
Przykłady można mnożyć.

Obraz rejestrowany przez kamery nie zgadzał sie z opowieściami mediów i polityków. Trudno było nie odniesć wrażenia że kłamią.

Skład demograficzny i zachowanie tych ludzi przeczyły opowieściom o ucieczce przed bombami. Nie trzeba było wiekiej bystrości aby zapytać przed jaką wojną uciekali z Francji, Węgier, Austrii?
Dlaczego życie ratować chcieli jedynie w Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii? Dlaczego nie chcieli zostać w Austrii, czemu uciekali przed duńską pokicją, nie chcieli otrzymać schronienia w Danii?

Kto zadał takie pytania dostawał etykietkę rasisty i faszysty. W oficjalnych mediach nie wolno było ich stawiać.
Nawet później, kiedy część z nich zaczęła sprawiac problemy w miejscach schronienia, istniała zmowa aby nie "nagłaśniać incydentów".
Media epatowały łzawymi obrazkami utopinego chłopczyka ale kierowcy z przejeżdżający przez Calais nagrywali zupełnie innne sceny.

W Niemczech zmorą stała się agresja wobec mieszkańców i pracownic ośrodków schronienia ze strony samych podopiecznych, jak również podpalenia i niszczenia wyposażenia ośrodków przez "uchodźców" z byle powodu: jedzenie nie halal, brak intymności, a nawet zbyt wolny internet. Nie po to przecież uciekali przed wojną!

Informacje te przedostawały się do świadomosci społecznej pomimo początkowej zmowy milczenia.

Kłamstwo ma krótkie świńskie nóżki. Społeczeństwa europejskie straciły ufność wobec polityków i mediów głównego nurtu.

Warto zauważyć że nawet w Niemczech, społeczeństwie bardzo otwartym i od lat intergrującym przybyszów z całego swiata, pojawił sie opór. Kłamstwo założycielskie wydało swoje zatrute owoce.

Bo ta fala przybyszów nie uciekała przed śmiercią tylko do lepszego życia. Dlatego zostawili swoich bliskich "pod bombami". I było to oczywiste dla każdego myślącego Europejczyka.

(Wątek osobisty: ja wielokrotnie ostrzegałem że wmawianie ludziom nieprawdziwego oblicza tej migracji spowoduje że narrację przejmą siły ekstremistyczne, ksenofobiczne i faszystowskie. Za to właśnie mnie określano rasitą i faszystą. Wyszło na moje czego szczerze żałuję)

2) Autor zadał sobie sporo trudu i przytaczał eksperyment Elliott ale zignorował badania syryjskiego socjologa mieszkającego i pracującego w Polsce, Ziada Abou Saleha, choć wydawałoby się że bliższa koszula ciału. Badacz ten, z grubsza biorąc, twierdzi że wzrost postaw ksenofobicznych i rasistowskich bierze sie z braku zaufania do instytucji państwowych i unijnych.
Nietrudno zauważyć że w Polsce nieufność ta jest wyjątkowo wysoka. A manipulacje i naginanie faktów, choćby w "dobrej intencji" tylko ją powiększają.

Paradoksalnie, Autor analizując błędy poznawcze sam również sie ich nie ustrzegł.






autor: Lej, data nadania: 2017-11-26 11:07:26, suma postów tego autora: 319

Amnesty International nigdy nie mówi jednej rzeczy ...

.... ilu uchodźców przyjął Izrael. Co mnie obchodzi jakiś Liban i Jordania to nie libańskie i jordańskie media judzą za uchodźcami tylko wiadome czyje. Więc ja pytam, skoro uchodźcy posiadają taką ubogacającą moc to dla czego Izrael ich nie przyjmuje drzwiami i oknami ? Zobaczycie ilu biednych uchodźców by się nie utopiło w Morzu
Śródziemnym gdyby Izrael otworzył mur. Zobaczcie wielu uchodźców np.: w Norwegii narzeka na klimat. Czy w Izraelu nie mieli by idealnego ?

Nie pisze na lewicy.pl od kilku lat bo przeniosłem się na strajk.eu ale i tam podobnie jak tu większość komentarzy jest przeciw uchodźcom i szeroko rozumianej obyczajówce i multi kulti. Kiedy wreszcie zrozumiecie, że obcy nie głosują podobnie jak np.: cyganie a coraz bardziej opuszczeni Biali Robotnicy już tak i nie na was tylko prawicę.


Odp. na pytanie z początku posta brzmi>

Podstawowa zasada Protokołów Mędrców Syjonu brzmi:

Jak szkodzić to gojom nigdy swoim (żydom).

Dla tego własnie opiniotwórcze liberalne media oraz liberalna lewica czołga Polskę i Węgry ale nigdy Izrael.

A Panam redaktorom z upadającego lewica.pl

Polecił bym lekturę komentarzy pod pro uchodzącymi tekstami na bratnich portalach KP i Strajk.eu.

Wszędzie większość głosów na NIE

Uchodźcy Non Pasaran !!!

autor: Cud2, data nadania: 2017-11-26 11:15:10, suma postów tego autora: 3207

***

jak zwykle banda ksenofobów w pierwszych komentarzach

autor: nikyty, data nadania: 2017-11-27 10:19:13, suma postów tego autora: 3572

Ilu uchodźców ?

Sądzę, że Polska ma siły by przyjąć 10 tysięcy uchodźców, nauczyć ich języka i poprowadzić drogą, która dałaby im pracę. Skoro milion Ukraińców daje sobie radę w Polsce, to 10 tysięcy uchodźców czy emigrantów z Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu, przy uwzględnieniu różnic kulturowych, da sobie radę w podobnej mierze.
Zaraz pewnie ktoś zacznie straszyć zamachami itp, jednak Polska już jest na celowniku terrorystów za wyczyny naszych "dżihadystów" narodowych na Marszu Niepodległości.
Jeśli mamy być krajem oświecenia i postępu, to powinniśmy okazać humanitarny plan przyjęcia uchodźców, na tyle, ilu jest nas stać. Jako podatnik, zezwalam rządowi na import 10 tysięcy uchodźców, z moich i mojej rodziny podatków. Podatki szowinistów mnie nie interesują. A jeśli uchodźcy wolą porzucić Polskę np dla Niemiec, to droga wolna. UE to jeden obszar gospodarczy.
Na koniec powiem tak: robotnicy wszystkich krajów łączcie się, a jeśli sił wam nie starczy, to trzeba wam w tym pomóc

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2017-11-29 10:23:40, suma postów tego autora: 1704

@tomasz_rysz

"Na koniec powiem tak: robotnicy wszystkich krajów łączcie się, a jeśli sił wam nie starczy, to trzeba wam w tym pomóc"

Przy pomocy łańcucha?

Co do uchodźców to ja jestem jak najbardziej do udzielania pomocy uchodźcom. Zdaję sobie sprawę że kultura polska przetrwała dzięki temu że Francja w XIX wieku udzieliła schronienia uchodźcom z naszego kraju.

Jednak fala migracyjna, mająca swoją kumulację w 2015 roku nie była uchdźczą sensu stricto. W przeważającej części byli to "uchodźcy do lepszego życia" a nie przed bombami.

W 75% składała się z mężczyzn w wieku produkcyjnym, którym z rzadka towarzyszyły rodziny. Według danych niemieckich obecnie w Niemczech udział ten wynosi ok 60%. To ewidentny wynik akcji łączenia rodzin. Mechanizm wyglada następująco: mężczyźni przyjeżdżają jako pierwsi a po zagospodarowaniu się sprowadzają rodziny. Ale to typowy mechanizm ekonomiczny.

Mechanizm ucieczkowy charakteryzuje się nadwyżką pozostałych grup ludności. Mężczyźni albo są zaangażowani w walkę albo uciekają razem z rodzinami.

Mechanizm ekonomiczny jest ewidentny jeżeli weźmie sie pod uwagę kraje docelowe. Ewidentnym kryterium wyboru nie było bezpieczeństwo a zamożność i uregulowania socjalne oraz perspektywy zatrudnienia.

autor: Lej, data nadania: 2017-12-01 10:12:54, suma postów tego autora: 319

genialny plan

Sprowadzic do kRaju 10,000 tzw uchodzcow, dac im zamieszkanie, wyzywienie, socjal, nauczyc ich jezyka i zawodu a jezeli im sie nie spodoba dac im wolna reke i to wszystko z podatkow czerwonego (ryszawego ) Tomasza i jego rodziny

autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-02 04:42:34, suma postów tego autora: 3910

lej

cała ta charakterystyka twoja to zwykła o kant potłuc propaganda

autor: nikyty, data nadania: 2017-12-02 09:14:27, suma postów tego autora: 3572

*Jestem za, a nawet przeciw* :)

powiedział genialnie jeden z Prezydentów RP po transformacji ustrojowej. To zdanie pasuje do mojego stanowiska w sprawie obecnej sytuacji imigracyjnej w Europie a szczególnie w Polsce. Generalnie jestem za ruchami migracyjnymi i powolnym wymieszaniem się ras i narodów. Mam wiele sympatii do ludzi z innych stron świata , a nawet z innych kultur. Mam też przyjaciół z Ukrainy, Niemiec, Norwegii, Turcji.
Jest tylko jedno zastrzeżenie, powinno to następować ewolucyjnie. Inwazja przypominająca najazd Hunów (Niemcy) nie jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba pamiętać, że czym innym jest pomoc uciekinierom wojennym, a czym innym przyjęcie ludzi z zamiarem ich integracji. Nie można przyjąć miliona ludzi z obcego kręgu kulturowego z takim zamiarem. Uciekinierzy wojenni powinni być na ogół przyjmowani i czasowo przetrzymywani w krajach ościennych, lub dalszych kulturowo bliskich. Jest coś takiego jak Liga Państw Arabskich i jest tam sporo dość zamożnych krajów, a biedniejszym Europa może pomóc finansowo.

Czy Polska powinna przyjmować imigrantów (uciekinierów wojennych) ?
Nie wiem. Polska zdecydowała się nie przyjmować i trudno się temu dziwić. Po pierwsze chyba dlatego, że fala napływu obcych nie jest jednolita i trudna do zidentyfikowania.

Po drugie, jeśli chodzi o imigrantów z zamiarem integracyjnym to lepiej byłoby przyjmować ludzi ze zbliżonego kręgu kulturowego, a w pierwszej kolejności z polskimi korzeniami. Tutaj jest jeszcze wiele do zrobienia.
Trzeba byłoby jednak przyjąć prawdziwych uciekinierów, zapewnić im czasowy pobyt tak jak przyjęto kiedyś Czeczenów, ale na warunkach skromnej gościny i na zasadzie wolności wyjazdu według ich woli. W określonych przypadkach można byłoby wydawać obywatelstwo polskie lub kartę stałego pobytu.

Dlaczego zatem ten wstrętny PIS :) uparł się i nie przyjmuje choćby uchodźców ?
Ja staram się to zrozumieć i myślę następująco:
a. Nie ma w dużej mierze możliwości dokonania podziału na uciekinierów i imigrantów, czy w ogóle kto w jakim celu przybył do Europy. To może w przyszłości rodzić dalsze problemy.
b. Przyjęcie choćby 10000 osób może być początkiem większego napływu ludności z odmiennego kręgu kulturowego. Polska jest krajem w zasadzie katolickim, a Polacy nie pragną specjalnie mieć jeszcze do tego islamu i budować meczetów.
c. Nie warto podsycać ducha nacjonalizmu co w takich wypadkach ma miejsce, jak choćby w Niemczech gdzie rocznie są tysiące czynów karalnych przeciw imigrantom. Są także ofiary śmiertelne. W roku 2016 było tam 10 ofiar śmiertelnych. Zapewnienie bezpieczeństwa w obecnych warunkach nie byłoby rzeczą łatwą.
d. Wreszcie, PIS chce sanacji kraju w kilku istotnych dziedzinach życia społecznego, większość Polaków tego chce. Ściąganie problemu imigrantów mogłoby poważnie utrudnić ten proces.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-12-02 09:53:51, suma postów tego autora: 2307

@nikyty

A merytorycznie nie potrafisz?

autor: Lej, data nadania: 2017-12-02 16:07:27, suma postów tego autora: 319

@ Adrem63

Pis nie chce sanacji kraju tylko władzy. Dlatego obsadza co sie da swoimi nawet jeżeli brak im kompetencji. Po to mu czystka w armii i policji,w mediach, w sądach,w administracji.

Spójrz, PRLowski prokurator Piotrowicz to według PiSu właściwa osoba do uzdrawiania sądownictwa. Albo pomysł aby zwierzchnikiem sędziego był prokurator. To są sposoby żywcem wzięte z systemu bolszewickiego.A bolszewicy raz zdobytej władzy nie chcą oddać.

Byłem kilkakrotnie członkiem komisji wyborczych z ramienia opozycji (nie tej dzisiejszej). Mam doświadczenie w patrzeniu władzy na ręce i powiem Ci że pomysły PiSu na kwalifikację ważności głosu to otwarcie szerokiej bramy do nadużyć.
Poprzednia kwalifikacja pojedynczym znakiem X w obszarze kratki była prosta i jednoznaczna. Aktualnie wprowadzane zmiany to brudna, mętna woda i to członkowie komisji bedą mieli prawo interpretacji na kogo oddano głos! Dodaj do tego nowy sposób obsadzania komisarzy wyborczych i witaj w PRL.

I nie powiesz mi że to niedopatrzenie.

PiS doskonale wie kim był członek egzekutywy POP, odznaczony w 1984 roku za zasługi dla socjalistycznego "wymiaru sprawiedliwości", PRLowski prokurator. Wie, że ten człowiek sporządził akt oskarżenia przeciw opozycjoniście. I widział również jak publicznie kłamał co do swojej przeszłości i jak jego kłamstwa rozsypywały się w proch. I mimo tej wiedzy powierza mu bardzo odpowiedzialne stanowisko.

To nie jest przypadek. To świadome działanie. Recepta.

I pamiętaj. Jeżeli PiSowi uda się nad Wisłą zbudować policyjne państwo, to nie będziesz mógł powiedzieć że nie wiedziałeś do czego zmierzał.

autor: Lej, data nadania: 2017-12-02 16:48:45, suma postów tego autora: 319

lej

kłamstw inaczej się traktować nie da, cała ta charakterystyka jaką powużej napisałeś to zwykłe kłamstwa, które powtarzasz zwyczajnie dlatego że usprawiedliwiają cię w twoich własnych oczach

autor: nikyty, data nadania: 2017-12-03 09:44:28, suma postów tego autora: 3572

uchodźcy a migranci - trudne rozdzielenie

większość ludzi o których pisaliście, a którzy znaleźli się w potoku migracyjnym do Europy, to jedno i drugie, albo i jedno i drugie
Europa nie określiła, ile osób chce przyjąć, i to był główny jej błąd, choć rozmowy przyniosły pomysł na rozdzielenie uchodźców po kilka-kilkanaście tysięcy na inne kraje niż czołowe kraje przyjmujące (np Niemcy, Szwecja) lub kraje na granicy UE, które nie wiedziały co z nimi zrobić i próbowały wszystkich rozwiązań (Włochy, Grecja)
zwłaszcza Grecji powinniśmy pomagać, bo to kraj, który ucierpiał wiele zarówno przez błędy byłych rządzących, jak i z powodu ciągłej presji najważniejszych instytucji kapitalistycznych

można było określić w ramach chrześcijańskiej gościnności na jaką powołuje się obecny rząd - jakiś limit osób, które jako Polska przyjmujemy - bo rząd mówiąc o Polakach z Kazachstanu zapomina o tym, że kazachscy Polacy wcale nie chcą stamtąd emigrować, biorąc pod uwagę szybki wzrost gospodarczy tego środkowoazjatyckiego kraju

tymczasem PiS korzystając z historycznych wzroców "machania szabelką" i korzystając z histerii w Polsce rozpowszchnionej przez korwinistów i podobnych, postraszyło dużą część ludności

ciągle głupia polityka "wszystko albo nic" zamiast pragmatycznego zaproponowania własnej polityki w jakimś zakresie

od tego rządu humanitaryzmu i oświecenia nie oczekuję, ale oczekuję poważnej refleksji na ten temat w Polsce jako takiej; moja propozycja nawiązuje natomiast do arystotelowskiego "złotego środka" zamiast do skrajności na zasadzie: wszystko albo nic

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2017-12-03 21:11:42, suma postów tego autora: 1704

Co do pomocy uchoźcom wojennym

Ponieważ w sprawie imigrantów wielokrotnie już się tu wypowiadałem, poruszę jedynie aspekt kosztów ponoszonych przez kraje udzielające gościny.
To nie jest błaha sprawa a liczony w setkach miliardów euro problem ,o którym wcale się nie wspomina.
Uważam że do czasu aż w krajach objętych wojną nie ustaną działania wojenne, uchodźcom powinno udzielać się ZWROTNEGO kredytu na pobyt i naukę języka i zwyczajów.
Imigrantów ekonomicznych po prostu wydalić z granic UE, co nie będzie łatwe ale jest jedyną możliwością zachowania w przyszłości własnej kultury i religii.
Udzielony kredyt po upływie określonego czasu przedstawić przybyszom do zwrotu, respektując w ten sposób naszą europejską zasadę utrzymywania siebie i rodziny z własnych dochodów a nie na koszt podatnika.
To byłoby sprawiedliwe.
A sam kredyt w uzasadnionych wypadkach w przyszłości umorzyć, jeśli uchodźca włączy się do pracy dla dobra wspólnego i wysiłku utrzymania własnego ( nowego już) państwa.

autor: tarak, data nadania: 2017-12-04 00:14:29, suma postów tego autora: 3238

tomasz rysz

mowisz o ludziach którzy uciekają z terenów ogarnietych działaniami wojennymi i którzy nie chcą żeby ich ukochany przywódca zagazował ich żywcem

masz ochotę mnie wykazać kilka kolejnych subtelności?:)

autor: nikyty, data nadania: 2017-12-04 10:46:49, suma postów tego autora: 3572

Lej:

Antypisowskie zaklęcia w tym wątku są trochę nie na temat, a poza tym w kwestii przyjmowania uchodźców mamy podobne zdanie, więc tylko krótko, ogólnie skomentuję ten wpis skierowany do mnie.

Odczuwam ogromny niesmak, gdy widzę ludzi, których kojarzyłem z lewicą i demokracją, w pochodach antypisowskich. Gdy widzę Barbarę Nowacką, Sierakowskiego, Jacka Żakowskiego, gardłujących zajadle przeciwko władzy PIS i biorących udział w demonstracjach antypisowskich ramię w ramię z takimi postaciami jak Mateusz Kijowski, Schetyna, Petru, Budka no i z Balcerowiczem, który znów wyskoczył...się przewietrzyć.

Ja już nieraz pisałem: Nie idźcie z nimi, bo wyjdziecie na pożytecznych idiotów. No, ale widocznie łączy ich wspólna nienawiść do PIS, czyli także do dużej części narodu zwolenników tego ugrupowania, a poza tym interesy, interesy. Nienawiść, która zaślepia.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-12-04 13:34:11, suma postów tego autora: 2307

To late...

Okres relokacji uchodzców dobiegł końca i wydaję mi się,że ten temat więcej nie wróci.Sądze tak ,ponieważ własnie rozpoczął się exodus bojowników Isis do Europy.
Nie trzeba byłobyć specjalistą sztuki wojennej,aby przewidzieć,że utopijny projekt dzihadystów nie wypali.Czego zatem możemy się spodziewać ?
Autor zapewne starałby się nas przekonać, wykorzystujac do tego własciwa analize poznawczą,że wraz z końcem wojny i osiedleniem się w Europie ,dzihadysci porzuca utopie i przyjmą europejskie postepowe wzorce kulturowe.Ja w przeciwieństwie do autora mam odmienne zdanie,które opiera się nie na relatywizmie,a na prawdzie.
A jaka jest prawda wobec tego ?
Możemy,a nawet powinniśmy spodziewać się wiecej niż dotychczas aktów terroru, to z kolei będzie miało duży wpływ na wzrost antyislamskich nastrojów społeczeństwa polskiego,które jak wiemy są i tak duże.
Dlatego temat uchodców uważam za zamknięty.

autor: Ksenofob/faszysta, data nadania: 2017-12-05 13:29:21, suma postów tego autora: 1

Masz u mnie lejek nagrodę za dowcip roku.

Za użycie słów nikity i merytorycznie w jednym zdaniu.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-12-06 19:22:16, suma postów tego autora: 1578

taki :)

bełkot poznawczy jak i ta dyskusja w komentarzach

autor: jacekx, data nadania: 2017-12-08 00:08:58, suma postów tego autora: 3088

Dunczycy znalezli juz rozwiazanie

Oczywiscie pod warunkiem ze liberastyczne przyglupy nie przeszkadza w realizacji

http://www.wykop.pl/ramka/4053875/dania-zamknie-imigrantow-w-obozach-na-bezludnych-wyspach/

autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-08 02:12:26, suma postów tego autora: 3910

stirlitz:)

śmiesznie się czyta coś takiego od ciebie po takiej ilości kłamstw jakie tutaj wrzucasz

autor: nikyty, data nadania: 2017-12-08 10:31:44, suma postów tego autora: 3572

a może... ?

imigrantów Reblopodobnych też ktoś zamknie jak
cytuję treść z postu Rebla2

*********
Dunczycy znalezli juz rozwiazanie
Oczywiscie pod warunkiem ze liberastyczne przyglupy nie przeszkadza w realizacji

http://www.wykop.pl/ramka/4053875/dania-zamknie-imigrantow-w-obozach-na-bezludnych-wyspach/
autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-08 02:12:26, suma postów tego autora: 3542

***************

Tia...Ciekawe Imigrant z Hameryki radzi, co zrobić z imigrantami :) , :) ...
Patrzcie taki mądrala…
Nie radź Rebelku co Tobie być może niemiłe …

autor: jacekx, data nadania: 2017-12-09 00:04:19, suma postów tego autora: 3088

Jacuś podpowiem ci bo temat jak widać intelektualnie

cię przerasta. Jest różnica między legalnym, a nielegalnym imigrantem. Nie dziękuj.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-12-09 15:47:27, suma postów tego autora: 1578

Jak NRD bronilo sie przed uciekinierami z zachodu

Niemcy Wschodnie i Rosja "zadbały", aby prawie 1 400 km granica między Zachodem i Wschodem w Niemczech była niemal nie do pokonania.

"Każdy, kto nie szanuje naszej granicy poczuje kulę" - powiedział w 1966 roku Heinz Hoffmann, minister obrony NRD.

http://www.wykop.pl/ramka/4056015/graniczny-automat-zabijajacy-uciekinierow-z-komunistycznego-raju/

autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-09 20:28:14, suma postów tego autora: 3910

Jak USA broni się przed uciekinierami z południa

Od 2014 roku IOM zarejestrowało 1250 przypadków śmierci przy próbach przekroczenia granicy meksykańsko-amerykańskiej.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/usa-na-granicy-ginie-coraz-wiecej-migrantow-z-meksyku,762400.html

autor: lewicowiec, data nadania: 2017-12-09 20:35:21, suma postów tego autora: 500

Strlitz vel J23 vel Janek

Rozumiem to tak jak wyjaśniam poniżej Jankux - i nic i nikt mnie nie przerasta w tym temacie.

Pożądany imigrant obecnie w RP a nawet w USA to Rebel2…, choć nie wiadomo mi czy on o tym wie.
Niepożądany imigrant obecnie w RP a nawet w USA to Muzułmanin ewentualnie Bin Laden.

Nie ma takiego zjawiska jak nielegalny Imigrant
drogi Stirlitz alias J23 alias Janek.

Kieruję Ciebie pod link gdzie dobrze wyjaśniają znaczenie słów
emigrant, imigrant i uchodźca…

https://pl.aleteia.org/2017/01/15/uchodzca-imigrant-czy-emigrant-wyjasniamy-pojecia-i-obalamy-mity/


Myślę, że wyjaśnienie znaczenia słów emigrant, imigrant i uchodźca dobrze zrobi pozostałym dyskutantom... Jak i mi to zrobiło

autor: jacekx, data nadania: 2017-12-09 23:43:29, suma postów tego autora: 3088

lewicowiec

Jezeli powiedziales "A" to teraz powiedz "B"

Co bylo powodem smierci tych ofiar?

autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-10 04:02:59, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Kto? Pewnie komuniści i inni lewacy?

autor: lewicowiec, data nadania: 2017-12-10 09:21:18, suma postów tego autora: 500

jacekx

Dziekuje ze glosno i oficjalnie przyznales mi prawo nazywania sie UCHODZCA
;))))))





autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-10 17:25:01, suma postów tego autora: 3910

lemski

Chyba masz racje
I teraz rozumiem dlaczego jeszcze nikt nie zaproponowal mi udzialu.
Liberasci jak zwykle trzymaja wszystko dla siebie

autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-10 21:08:07, suma postów tego autora: 3910

nie ma to jak uchodzić przed

sobą :) ...

Czyżbyś był tak represjonowany Rebelku w PRL , że uchodziłeś ?...
Bo dla mnie byłeś i zawsze będzie emigrantem zarobkowym z PRL chyba tym pożądanym też wówczas...


zaś twoje takie zaangażowanie w agitkę made in USA
zawsze było dla mnie ciut Walusiopodobne

autor: jacekx, data nadania: 2017-12-10 22:45:54, suma postów tego autora: 3088

Kim jest uchodźca, a kim imigrant?

W mediach często myli się i miesza oba pojęcia. A dobór odpowiedniego słownictwa ma tu ogromne znaczenie.

http://pl.blastingnews.com/europa/2015/09/kim-jest-uchodzca-a-kim-imigrant-00552235.html

autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-11 00:24:27, suma postów tego autora: 3910

rebel

nic sie nie myli i nic sie nie miesza, to tylko takie semantyczne sztuczki tacy jak ty lubia stosowac bo wam sie zmeczylo czlowieka udawac

autor: nikyty, data nadania: 2017-12-18 12:54:52, suma postów tego autora: 3572

jacekx

Od dawna przypominam ci Walusia
Mnie to absolutnie nie przeszkadza

Mam nadzieje ze tobie tez nie przeszkadza ze ty przypominasz mi znanego amerykanskiego gwiazdora.
Nie, nie, nie jest to George Clooney.
Jest to pieniacy sie ze zlosci Kaczor Donald
:)

autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-18 23:44:51, suma postów tego autora: 3910

Rebel2 Ty mi nie przypominasz Walusia a

jesteś jego jankeskim wcieleniem - taki Klon .

Kaczor Donald to bardzo sympatyczna postać z Kreskówek nawet gdy się wkurza.

Zaś postacie alias Waluś czy Brevik
już takie nie są.

Tobie nie przeszkadza porównanie do Walusia a mi do Kaczora Donalda
i niech tak zostanie.

autor: jacekx, data nadania: 2017-12-19 23:58:56, suma postów tego autora: 3088

usmiechnij sie Cygan

https://www.youtube.com/watch?v=NoLdlmr-v2w

https://www.youtube.com/watch?v=XIzggB1a38Q

autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-20 02:39:00, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz