Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Radosław S. Czarnecki: Mit dekomunizacji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Pisze Autor: " Dziś mówienie o dekomunizacji w trzydzieści lat bez mała po zmianie ustrojowej ...

...jest bez sensu. W Polsce de facto rozpoczęła się ona w 1956 roku i powoli, acz systematycznie, odbywała się jako odchodzenie od totalitaryzmu stalinowskiego. "
*
Całkiem słusznie, panie Autorze, i dlatego należy zjawiska nazywać adekwatnie do ich istoty.
Jeśli prawica nazywa komunizmem tzw. "peerelizm", to ma w tym jakiś cel, mianowicie taki aby zatrzeć różnice miedzy rzeczywistym komunizmem z całym mu przynależnym okrucieństwem i zafałszowanym celem społecznym a realnym bytem jakim był, socjalistyczny w swej treści, PRL tylko z lekka upozowany z powodów geopolitycznych na marksizm.

Powtórzę to jeszcze raz: socjalizm to wprawdzie utopia ale głęboko humanistyczna a marksizm to pozorowana tą utopią krwawa rozprawa z każdym kto nie chce się podporządkować tyranii - był rzeczywistym zaprzeczeniem idei socjalistycznych.
I tego się trzeba trzymać na lewicy, bo inaczej będziemy ostatnimi zwolennikami socjalizmu w kraju!

autor: tarak, data nadania: 2018-02-20 23:29:08, suma postów tego autora: 3227

Nie zwalajmy całej winy na KPD

SPD też nie była chętna do współpracy, pamiętajmy że gdy została zamordowana R.Luxemburg rządziło SPD,to że mordu dokonali prawicowi wojskowi nie zwalniało SPD od odpowiedzialności,tyle jeśli chodzi o historię.Reszta się zgadza

autor: czerwony93, data nadania: 2018-02-21 08:26:48, suma postów tego autora: 2702

przepraszam za dygresję Kolego Autorze

Szkoda mi, że nie mieszkam we Wrocławiu.
Szkoda mi też, że jestem ubogim emerytem, którego nie stać ostatnio raczej na wojaże po Polsce.
Bo inaczej byłbym na bank na Waszym Spotkaniu.

Skądinąd Wrocław to prześliczne miasto poranione prze II Wojnę Światową.

autor: JJC, data nadania: 2018-02-21 10:09:45, suma postów tego autora: 1582

Dekomunizacja mitem ?

Razi mnie nazywanie dekomunizacji mitem. Postrzeganie wszystkiego w kategoriach mitu to charakterystyczna dla tego autora maniera. Mówimy przecież nie o bajkach tylko o rzeczywistości. Chyba że autor chce stworzyć jakąś wirtualną rzeczywistość zastępczą z którą łatwo mu się rozprawić :).

Dekomunizacja to miał być skutek czasu gdy walczono o obalenie systemu społeczno gospodarczego, który już nie dawał nadziei na poprawę bytu milionów polskich obywateli. To odsunięcie od władzy skompromitowanych aktywnym udziałem w tamtym systemie ludzi i zbudowanie nowego lepszego systemu w oparciu o ludzi *Solidarności* i ich akolitów.
Ponieważ *średnio* się to udało, a zapotrzebowanie na system sprawiedliwości społecznej nie znika sprawa dekomunizacji wraca na stoły obrad jak potwór z jeziora Loch Ness na łamy gazet w czasie kanikuły.

Dzisiejsze poczynania nie są moim zdaniem jakąś depeerelizacją, wręcz przeciwnie PIS podejmuje częściowo działania przypominające socjalizm w PRL.

Jakie są więc cele tej *dekomunizacji* ?
Wydaje się, że są nimi mobilizacja społeczeństwa do walki *ze złem*, czyli przede wszystkim o odnowę moralną (stąd prawdziwa walka ze złodziejstwem, korupcją i zorganizowaną przestępczością i niesprawiedliwością w sądach), a głównie, w tym klimacie, o naprawę i przebudowę systemu społeczno gospodarczego. Walka o *prawdę i sprawiedliwość* na polu ideologicznym wydaje się celem drugorzędnym jako że lewicowe oddziaływanie na społeczeństwo wydaje się nowym władzom być już spacyfikowane.

Co z tego wyjdzie?
Może z tego wyjdzie coś korzystnego dla społeczeństwa, trzymam za to kciuki, ale możliwe, że zostaną tylko zmienione nazwy ulic i przewrócone niektóre pomniki, a w to miejsce postawione nowe. Byłby to pożałowania godny scenariusz do którego nie warto się przyczyniać.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-02-22 13:43:54, suma postów tego autora: 2307

Adrem63 krótko

dekomunizacja mitem ... Buahaha :) ... przepraszam Drem63 bo tak reaguje pensjonariusz Psychiatryka którym się czuję przy odpowiedziach na takie wpisy.

autor: JJC, data nadania: 2018-02-23 14:04:41, suma postów tego autora: 1582

Errata JJC

Adrem63 za szybko piszę

NAPRAWDĘ dekomunizacja jest mitem ... Buahaha :) ... przepraszam
za moją reakcję Adrem63 bo tak reaguje pensjonariusz szpitala psychiatrycznego którym się czuję przy odpowiedziach na takie wpisy.

Adrem63 too fast I write REALLY decommunization is a myth. Buahaha:) ...

Sorry for my reaction Adrem63 because it reacts Pensionary psychiatric hospital where I feel the answers to such entries.
.

autor: JJC, data nadania: 2018-02-23 14:10:18, suma postów tego autora: 1582

Rozumiem, że "dekomunizacja" dokonywana przez PIS

a dla mnie nadal walka z PRL , z historią PRL.

Polega na...

Kolego Adrem63 to Twoje cytaty poniżej:

a) ***PIS podejmuje częściowo działania przypominające socjalizm w PRL. ***

b) " dekomunizacja " PIS według Ciebie ***cele tej *dekomunizacji*
Wydaje się, że są nimi mobilizacja społeczeństwa do walki *ze złem*, czyli przede wszystkim o odnowę moralną (stąd prawdziwa walka ze złodziejstwem, korupcją i zorganizowaną przestępczością i niesprawiedliwością w sądach), a głównie, w tym klimacie, o naprawę i przebudowę systemu społeczno gospodarczego.***

Czy wynika z tego Adrem63, że "komunę", czyli PRL, z którym walczy nadal PIS kojarzysz ze
a) złem;
b) złodziejstwem;
c) korupcją;
d) zorganizowaną przestępczością;
e) niesprawiedliwością w sądach;
f) systemem społeczno-gospodarczym wymagającym naprawy i przebudowy poprzez kapitalizm ?

Tia... Adrem63 nie tylko, więc stałeś się apologetą PIS, ale też stajesz się apologetą Solidarności :(
Adrem68 dostrzegam u Ciebie naprawdę szaloną przemianę z człowieka lewicy...
w prawicowca z krwi i kości.

Ludzie ja żyję naprawdę w Psychiatryku... :(

autor: JJC, data nadania: 2018-02-24 03:54:34, suma postów tego autora: 1582

może Kapitalizm taki jak w XX wieku i obecnie to utopia...

Kolego Tarak
stąd biorą jego cykliczne kryzysy:

a) wielki Kryzys lata 20 XX wieku;

b) 2 Wojna Światowa efekt następnego kryzysu Kapitalizmu;

c) ostatni wielki Kryzys Finansowy a właściwie Kryzys Bankowy bo to banki podkopały Gospodarkę Świata.

autor: JJC, data nadania: 2018-02-24 13:11:24, suma postów tego autora: 1582

*Myśli nieuczesane* kolegi Jacka:

>Rozumiem, że "dekomunizacja" dokonywana przez PIS
a dla mnie nadal walka z PRL , z historią PRL.
Polega na...<
Bez komentarza.

Dalej kolega Jacek wkleja kawałki mojego tekstu (*Kolego Adrem63 to Twoje cytaty poniżej:*),
widać nic nie zrozumiał, bo nie chciało mu się pomyśleć, albo nawet przeczytać całego tekstu więc pyta:

>Czy wynika z tego Adrem63, że "komunę", czyli PRL, z którym walczy nadal PIS kojarzysz ze
a) złem;
b) złodziejstwem;
c) korupcją;
d) zorganizowaną przestępczością;
e) niesprawiedliwością w sądach;
f) systemem społeczno-gospodarczym wymagającym naprawy i przebudowy poprzez kapitalizm ?<
Pragnę uspokoić kolegę Jacka, że nie kojarzę *komuny* z tym co co wymienił (chociaż podejrzewam, że moje oświadczenie go nie uspokoi :).
Kolega Jacek jest święcie przekonany, że *komuna* to PRL nie myśląc o tym, że słowo *komuna* w języku prawicy ma już dużo szersze znaczenie. Kolega Jacek nie rozumie także, że PIS (wróg publiczny nr.1 według Jacka) nie walczy z PRL, bo go już dawno nie ma, tylko z jego klonami zwanymi też postkomuną, którym przypisuje rolę sprawczą całego zła związanego ze źle przeprowadzoną transformacją i okresem który po niej nastąpił.

No i w końcu Jacek wystawia ocenę:
>Tia... Adrem63 nie tylko, więc stałeś się apologetą PIS, ale też stajesz się apologetą Solidarności :(
Adrem68 dostrzegam u Ciebie naprawdę szaloną przemianę z człowieka lewicy...
w prawicowca z krwi i kości.<
Bo najłatwiej się ocenia kiedy wiedzy nie ma cienia.

>Ludzie ja żyję naprawdę w Psychiatryku... :( <
Tu już kolego musisz sam zdecydować, może powinieneś skorzystać z porady psychiatry, ja nie jestem lekarzem, chociaż wydaje mi się, że mógłbym Ci pomóc.
Moja rada: Czytaj i myśl więcej niż piszesz.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-02-25 11:31:56, suma postów tego autora: 2307

Post komuna



Post komuna.
Post komuna to klon PRL .

Co to właściwie jest ta postkomuna czy nie są to Sieroty po PRL do których i ja się zaliczam?

What exactly is this postkomuna or not they are Orphans after the PEOPLE'S REPUBLIC to which I enlist?

Bo WIKI tak określa
***Termin &#8222;postkomunizm&#8221; używany jako określenie okresu przejściowego w historii państw &#8222;demokracji ludowej&#8221;, także w formie pejoratywnego określenia działalności polityków i partii powiązanych z upadającymi reżimami. W publicystyce funkcjonuje także określenie &#8222;partia postkomunistyczna&#8221; &#8211; jest to partia polityczna działająca w warunkach demokracji, ale powstała z przekształcenia dominującej partii komunistycznej (monopartii) lub utworzona przez działaczy takiej partii.

Określenia &#8222;postkomunista&#8221; czy &#8222;partia postkomunistyczna&#8221; stosowane bywają również wobec polityków zagranicznych z krajów byłego bloku wschodniego. Można zatem mówić o postkomunistach czeskich czy węgierskich.

Mianem postkomunizmu określa się też system polityczny i gospodarczy, który łączy w sobie cechy rządów totalitarnych (m.in. sprawowanie władzy przez nomenklaturę, niszczenie opozycji, stosowanie metod sprzecznych z prawem w walce politycznej) z budowaniem społeczeństwa obywatelskiego.
Postkomunizm istnieje równolegle z demokracją i wolnym rynkiem.
***
Because WIKI so specifies
*** the term "post-Communism" used as the term of the transitional period in the history of the States "people's democracy", also in the form of pejoratywnego determine the activities of politicians and parties associated with failing regimes. In the journalism functions also the term "post-Communist Party" is a political party in terms of democracy, but was created from the conversion of the dominant Communist Party (monopartii) or created by such the party. The terms "postkomunista" and "party of post-Communist ' are also to foreign politicians from the countries of the former Eastern bloc. You can talk about postkomunistach of Czech or Hungarian. As postkomunizmu also the political system and economic development, which combines the features of totalitarian rule (m.in. the exercise of power by the nomenclature, destroying the opposition, the use of illegal methods in the fight against political) building civil society.
Politics stubs exists in parallel with democracy and the free market. ***


Czy mam rozumiem , że PIS walczy też sam ze sobą ?
Czy mam też rozumiem , że obecnie III RP to post komuna?

If I have understand that PIS fights also with yourself?

Did I also understand, that currently POLAND's post komuna?



Kolego rada by czytać ze zrozumieniem
... To nie do mnie .
Ja zaś radzę pisać Koledze ze zrozumieniem.
Tak by zwykły człowiek mógł Kolegę .
Ja właśnie jestem
zwykłym Obywatelem.


Kolega zaś czyni karkołomne próby by usprawiedliwiać PIS
z jego anty lewicowości :(
a nawet więcej by udowodnić, że PIS to Lewica ... Buahaha

Jak więc czytam Kolegi posty to czuję się jak w Psychiatryku :(

Buddy the Council to read with understanding ...
It's not to me.
I advise you to write to a colleague with understanding.
So that an ordinary person could have a friend read and I just I am an ordinary citizen.
Friend and make practical attempts to justify the PIS with his anti-leftism :(
and even more to prove that PIS is Left ...
Buahaha
So how I read a friend's posts that I feel like in Psychiatric :(

autor: JJC, data nadania: 2018-02-25 22:12:02, suma postów tego autora: 1582

Errata

Errata

Kolego rada by czytać ze zrozumieniem
... To nie do mnie .
Ja zaś radzę pisać Koledze ze zrozumieniem.
Tak by zwykły człowiek Obywatel mógł Kolegę zrozumieć .
Ja właśnie jestem
zwykłym Obywatelem.

Errata, buddy the Council to read with understanding ... It's not to me.
I advise you to write to a colleague with understanding.
So that the ordinary man could Citizen a colleague to understand.
I am an ordinary citizen.

autor: JJC, data nadania: 2018-02-25 22:16:07, suma postów tego autora: 1582

Kolega Adrem63 napisał opowiedź na mój post...

Kolega Adrem63 napisał odpowiedź na mój post...
Tytułując ją

Myśli nieuczesane kolegi Jacka :
Buahaha...

Ja Kolego nie wiem jak Ty mam siwą pokaźną czuprynę
i niestety muszę stosować grzebień :)

autor: JJC, data nadania: 2018-02-25 22:39:27, suma postów tego autora: 1582

Kolega Jacek pyta:

>Co to właściwie jest ta postkomuna
czy nie są to Sieroty po PRL do których i ja się zaliczam?<
Parę lat temu napisałem na innym portalu tekst pt.: Rekolekcje z neoliberalizmu. Była tam niezła dyskusja.
Niedawno opisałem na tym forum antypisizm:
http://www.lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.31748
w kilku tekstach rozpoczynających się od tekstu pt.: *Antypisizm jako forma zdobywania rządu dusz.*
Nie wiem czy ktoś to przeczytał, podejrzewam, że nie.
Teraz musiałbym napisać coś podobnego, ale dla jednego wątpliwego czytelnika nie ma to sensu.
Dlatego kolegę Jacka zostawię z jego wątpliwościami.
Może chociaż przeczyta sobie coś poza Wikipedią na temat postkomuny w Polsce (wystarczy wpisać w Google postkomuna w Polsce i kliknąć) i zrobi rachunek sumienia, bo rekolekcji z postkomuny z mojej strony nie będzie.
:)

autor: Adrem63, data nadania: 2018-02-26 14:34:11, suma postów tego autora: 2307

Myśli nieuczesane kolegi Jacka :

>Buahaha...
Ja Kolego nie wiem jak Ty mam siwą pokaźną czuprynę
i niestety muszę stosować grzebień :)<
Jacku, ale porządkując grzebieniem bałagan na głowie nie uporządkujesz bałaganu w głowie. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego :).
Pozdrawiam

autor: Adrem63, data nadania: 2018-02-26 14:42:03, suma postów tego autora: 2307

Kolego Adrem

Kolego Adrem

Jak zwykle piszesz z postumentu - z poczuciem wyższości
Taki bufon ... Łaskawie, więc dziękuję za uniżenie się do mojego poziomu :)

Tia... Adrem63 moja prawda jest najlepsza :)
Przepraszam, ale wiesz zapewne, że są różne prawdy na Świecie... prawda, tyż prawda i ..... prawda :(.
Ja ci o Twoich komórkach mózgowych nie piszę, bo nie znam w realu... a Ty jak możesz o moich to i owszem.

Niestety mimo mega ekwilibrystyki nie przekonasz nas lewicowców o dobrych zamiarach PIS...

Bo to są Ludzie jednej lektury "tzw. bibuły" ja ich znam, bo to też moi byli Koledzy ze studiów ... i moim zdaniem ich przeceniasz zdolności i cele a nawet doszukujesz się jakiegoś drugiego dna brylantami i złotem inkrustowanego...

Tym Ludziom nie chodzi o Ludzi a o siebie... "Wadzy im trzeba' na miarę epoki stalinowskiej, bo oni znają prawdę objawioną i nią nas będą uszczęśliwiać.
Naprawdę to Oni psują nam Polskę... &#61516;

Zwykli ludzie to dla nich to "s.....aj Dziadu"

https://www.google.pl/search?q=spieprzaj+dziadu&rlz=1C1MSIM_enPL671PL671&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=eu4hnipbFupmwM%253A%252CTeyms3i7E_6BGM%252C_&usg=__OH01Z_9JJMp-LJWQZquwETk6qe8%3D&sa=X&ved=0ahUKEwj6iv6dzsTZAhWKDuwKHQMJBBEQ9QEIXzAJ#imgrc=eu4hnipbFupmwM:

O interesy chodzi im, ale Tych bogatych&#8230; acha zapomniałem jeszcze o interesy USA im chodzi - np. poprzez uzależnienie nas od broni i gazu, ropy pochodzących z tego kraju&#8230;.
Chociaż niekoniecznie z tego kraju &#61514;&#8230;
Jest też inna możliwość.

Obyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku i
Jak określił mój mądry znajomy to tak &#8230;dywersyfikować będziemy źródła gazu rosyjskim gazem dostarczanym amerykańskimi tankowcami
Czyje to podatki obniżyli najbardziej i czyje helikoptery chcieli by kupić?

Cytat*** z komentarzy
http://jegostrona.pl/militaria/zdjecia/532975,7,caracal-czy-black-hawk-ktory-smiglowiec-lepszy-opinie-ekspertow.html

Czyli: kupujemy śmigłowiec mniejszy, o gorszych parametrach, niedostosowany do konkretnych potrzeb wojsk specjalnych i który gdybyśmy chcieli odpowiednio doposażyć musielibyśmy biegać po prośbie do USA. Przy okazji wchodzimy w spór z Francuzami ale czego się nie robi żeby zrobić dobrze Amerykanom a przy okazji dać się wykazać mieleckim posłom PiS. Ręce już opadają jak czyta się o decyzjach tego rządu, logiki zero :-(

***
Jestem przeciwny jako Obywatel tego planowanej wielkości wydatków na zbrojenia przez mój biedny Kraj .

autor: JJC, data nadania: 2018-02-27 00:55:30, suma postów tego autora: 1582

Polska w strefie Euro i strategia społeczno-ekonomiczna

Za G. Kołodką uważam, że gdybyśmy uszczknęli trochę z wydatków na zbrojenia stawiających nas w czołówce Świata to rozwiązalibyśmy szereg finansowych problemów RP...
Stawiających nas w czołówce Świata jeśli by odnieść nas do krajów o podobnym PKB http://www.rp.pl/Gospodarka/306229928-RZECZoBIZNESIE-Grzegorz-W-Kolodko-Polsce-nie-zagraza-zadne-niebezpieczenstwo-zewnetrzne.html

O jaką skalę oszczędności tu chodzi ?
Tak gdzieś o &#188; planowanych wydatków na zbrojenia w najbliższych latach.

Choć boję się przyjęcia przez Polskę Euro
to uważam też, że gdyby nie PIS to Polska by taką próbę podjęła i to z sukcesem.
Moim zdaniem należałoby by podnieść przed tym krokiem płace i emerytury w RP do poziomu 80% płac i emerytur w Niemczech czy Francji.
Podnieść Płace i Emerytury by zawalczyć o Polskę abyśmy rośli, jako kraj w siłę a Ludzie żyli dostatnio.

http://www.rp.pl/Gospodarka/301049926-RZECZoBIZNESIE-Grzegorz-W-Kolodko-To-bylby-sygnal-ze-Polska-jest-za-poglebianiem-integracji-europejskiej.html

Polecam też artykuł z G. Kołodką w roli głównej .
Gdzie radzi on ucieczkę od patriotyzmu bliskiego szowinizmowi.
Jak napisałem w jednym z postów patriotyzm bliski szowinizmowi to zła recepta na: Polskę, Europę i Świat.

http://www.rp.pl/Publicystyka/305039959-Grzegorz-Kolodko-Ucieczka-do-przodu.html

Cytat z Artykułu pod powyższym linkiem, aby zachęcić do jego lektury .
Artykuł jest podobny w treści do naszej dyskusji na Lewica.pl na temat Pompowania Balonu Narodowej Dumy.

***
Nie da się zbyt długo ukrywać ksenofobii i szowinizmu za fasadą patriotyzmu, także ekonomicznego. Nie da się zahamować globalizacji okrzykami &#8222;America first!" czy &#8222;Vive la France!". Hasło &#8222;Polska dla Polaków" też nie ma dobrej przyszłości, a Alternative für Deutschland to nie żadna kreatywna alternatywa dla Niemiec, tylko jałowa próba leczenia jednej choroby inną. Sądzę, że mając wielu przeciwników, nowy nacjonalizm przegra &#8211; we wszystkich swoich odsłonach. Choć prędzej ten prezydenta USA Donalda Trumpa niż ten prezydenta Turcji Recepa Erdogana; szybciej ten francuski spod sztandarów Marine Le Pen niż ten rosyjski pod przywództwem Władimira Putina.
Nowy nacjonalizm minie &#8211; acz nie bezpowrotnie, bo i w przyszłości jeszcze nieraz będzie się odzywał &#8211; gdyż ma silnych przeciwników, a wśród nich nieodwracalną globalizację i zdrowy internacjonalizm, ponadnarodowy korporacjonizm i społeczną gospodarkę rynkową, multikulturowość i tolerancję.
***


I dalej...

Uwielbiam gawędy o ekonomii Pana Profesora G.Kołodki.
Profesor to taki profesor jak drugi z Profesorów J.Miodekniech mi wybaczą za określenie Profesorów Gawędziarzy w tematach w których są mistrzami przez wielkie M.

Poniżej cytat z gawędy Pana Profesora Kołodki

***
EKONOMIA UMIARU
Nowy pragmatyzm nie gubi z pola widzenia ani ludzi, ani pieniędzy, dostrzega nie tylko kwestie efektywności i konkurencyjności oraz dynamiki i równowagi, lecz także środowiska i bezpieczeństwa. Patrzy na zjawiska i procesy przez pryzmat zachowań zarówno jednostki, jak i ludzkości. Jest zatem propozycją teorii holistycznej, całościowo ujmującą analizowane kategorie, zjawiska i procesy, a przy tym jest eklektyczny metodologicznie, co chroni to podejście przed ryzykiem popadnięcia w rutynę i ugrzęźnięcia w koleinach zawężonego pola obserwacji.

Nowy pragmatyzm to też ekonomia uczciwa, domagająca się światłego interwencjonizmu, co powinno być oczywiste w czasach, gdy uczciwości nie wystarcza nawet tak uznanym firmom, jak Apple, Deutsche Bank czy Volkswagen.
Samo wykładanie etyki biznesu na uczelniach i moralizowanie w mediach nie wystarczy.
To wreszcie ekonomia umiaru, bo jak to już dawno temu pojęła mądrość ludowa, &#8222;co za dużo, to niezdrowo". Bez umiaru w gospodarce nie będzie także równowagi, a mało co tak szkodzi rozwojowi, jak jej brak. Co ważne i ciekawe, ukazało się już kilka książek poświęconych teorii i praktyce nowego pragmatyzmu; przygotowywane są następne. To dobrze, jest bowiem o czym dyskutować. Nowy pragmatyzm przenika też do szerszego świata, stając się po wielu, wielu latach stagnacji przedmiotem eksportu polskiej myśli społeczno-ekonomicznej.
***

Koniec artykułu napawa optymizmem .
Oby Pan Profesor G. Kołodko miał rację &#8230;

Koniec cytatów z artykułu rozmowy z Profesorem
***
Niestety, nie wiem, czy i kiedy wygra nowy pragmatyzm, bo i on ma swoich wrogów. To nie tylko neoliberalizm i nowy nacjonalizm, lecz także protekcjonizm i zaściankowość, partykularyzm i prywata, wybiórczość i krótkowzroczność. Tym bardziej trzeba walczyć. Jest o co.
***

Trzymam kciuki za to by wygrała Ekonomia Umiaru
i powtarzam za Profesorem
Kołodką trzeba walczyć bo jest o co i o kogo.
Będzie według mnie to walka o Polskę i Obywateli Polski na następne 10 lat XXI wieku.

autor: JJC, data nadania: 2018-02-27 01:47:10, suma postów tego autora: 1582

Jestem przeciwny...

Jestem przeciwny jako Obywatel Polski planowanej wielkości wydatków w najbliższych latach na zbrojenia przez mój biedny Kraj .

autor: JJC, data nadania: 2018-02-27 01:53:58, suma postów tego autora: 1582

nic bardziej błędnego jak postawiona przez Adrem63 teza

*Antypisizm, jako forma zdobywania rządu dusz.*

bo gdyby tak było to zbliżyłoby mnie Atypisowca
Adrem63

do PO i przekonało by przejść w jej szeregi.

Tak w życiu nie jest, nie było i nie będzie.

Choć w Polityce zawiera się sojusze, ale tylko po to by uzyskać sukces wyborczy czy przegłosować potrzebną ustawę.
Ze mnie Antypisizm nie tworzy PO_fila.

Robisz Adrem63 też karkołomne domniemania o woli PIS do walki o Polskę i jej Obywateli.

Gdyba tak było to PIS nie dzieliłby a łączył Obywateli walce o lepsze jutro naszych dzieci i wnuków.
Dbał primo o interesy nasze o nie primo Braci z Wielką Wodą.
Zlikwidowałby IPN , nie psuł prawa, podnosił rangę w UE, nie obrażał i dotykał Naszych Starszych Braci w wierze, nie tworzył Kultu Przeklętych.
Bo Brat z krwią Brata na rękach to przeklęty jest a nie jest bohaterem.

autor: JJC, data nadania: 2018-02-27 02:36:18, suma postów tego autora: 1582

na jakiej podstawie twierdzisz, że mam w głowie bałagan?

Jesteś wróżką?
Jesteś lekarzem i zaglądałeś do mojej głowy?

Jak najbardziej mam na półkach poukładane.

Najprościej to wyrażę to tak:
a) Lewica jest Lewicą
b) Prawica jest Prawicą
c) Centrum jest Centrum

a nie jakieś karkołomne Twoje
PIS to Lewicowa Prawica - Buahaha

Nie sądź też po sobie skoro u Ciebie porządek w głowie a ja z Tobą się spieram to u mnie zapewne jest bałagan :)

autor: JJC, data nadania: 2018-02-27 02:54:01, suma postów tego autora: 1582

a to się rozpisaliśmy...

..a wszystko to bo jest prawie źle wg jednych i nieźle wg innych a całej "większej połowy" to po prostu nie obchodzi tak jak byśmy chcieli. JJC wyszczególnił 3 twarde opcje , tak jak by były one wymierne i stałe.Kłopot z "partiami" jest w tym że ich programy są najczęściej dostosowywane do wybranego siłą rzeczy elektoratu. Powinny obejmować jak najwięcej akceptujących ale wiadomo że najgorszą zmorą autorów są nieprzekonani bo w każdej chwili mogą cały plan przerobić w makulaturę. Przeżyliśmy niejedne "wybory" i każde najczęściej nas rozczarowują. Nawet ci NASI też potrafią nas zawieść jak więc zaakceptować tych "innych"? Moim zdaniem różnorodność programów partyjnych jest czymś niezbędnym bo wystarczy rozwiązać organizacyjnie i programy najbardziej do siebie zbliżone scalić w obowiązkowej II turze wyborów... Jak się dogadają będą silni..jak nie będą zawsze przegłosowani.. ... Ładnie? pewnie że tak.. ale to UTOPIA bo ci co to mieliby uchwalić na pewno by "uwalili" jak znam życie .

autor: bambosz0, data nadania: 2018-02-28 12:44:05, suma postów tego autora: 1835

Pardon Jacku, nie obrażaj się,

nie bój się krytyki, wyciągaj z niej pozytywne wnioski. Wszak to Ty chcesz być politykiem.

Opowiem Ci anegdotkę:
Był silny mróz, zmarznięty wróbelek leżał na ulicy bez sił.
Ciągnący tamtendy furmankę koń zes...ł się tak celnie,
że gorące pączki ożywiły wróbelka, który zaczął się ruszać.
Zauważył to głodny kot, który wyciągnął wróbelka i pożarł.
A puenta jast taka,
że nie musi być Twoim wrogiem ten kto na Ciebie s...,
ale może być nim właśnie ten kto Cię z g... wyciąga.

>na jakiej podstawie twierdzisz, że mam w głowie bałagan?
Jesteś wróżką? Jesteś lekarzem i zaglądałeś do mojej głowy?<
Wróżką nie jestem na pewno, wróżbitą także nie, ani lekarzem.
Do Twojej głowy nie zaglądałem, ale wiem co w niej jest na
podstawie lektury niektórych Twoich postów. To nie wygląda dobrze.
A dodatkowo Twoje urojenia, Twoje powtarzane Buahaha
wskazują, że rokowanie jest poważne :).

>Jak najbardziej mam na półkach poukładane.
Najprościej to wyrażę to tak:
a) Lewica jest Lewicą
b) Prawica jest Prawicą
c) Centrum jest Centrum<

Pewnie i etykietki wiszą przy tych półkach co by się Jacek nie pomylił :).
A na jakiej półce widzisz swoje SLD ?

autor: Adrem63, data nadania: 2018-02-28 16:41:31, suma postów tego autora: 2307

nic bardziej błędnego jak postawiona przez Adrem63 teza

*Antypisizm, jako forma zdobywania rządu dusz.*
pisze Jacek (JJC), który na tytule pierwszego z moich kilku tekstów składowych zakończył z pewnością czytanie mojego opisu antypisizmu w Polsce.

>Ze mnie Antypisizm nie tworzy PO_fila.<
znów nie zrozumiał mnie Jacek (JJC).
Antypisizm stworzył z Ciebie Jacku antypisa i z wielu Tobie podobnych i to wystarczy żeby oni przyłączali się do totalnych i pieprzyli głupoty o pomyłce ludu i faszyzmie. O to właśnie chodziło, a nie o Twoje werbalne deklaracje.

>Robisz Adrem63 też karkołomne domniemania o woli PIS do walki o Polskę i jej Obywateli.<
Nie robię karkołomnych domniemań myślę i mówię o faktach.

>Gdyba tak było to PIS nie dzieliłby a łączył Obywateli walce o lepsze jutro naszych dzieci i wnuków.<
Polaków wiele dzieliło, ale zwykle jakoś dochodzili do wspólnych racji. Po wprowadzeniu przez Tuska antypisizmu który opisałem tutaj:
http://www.lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.31748
podział społeczeństwa uległ poważnemu zaostrzeniu. 10 lat antypisizmu zrobiło jednak swoje.
Teraz to się zmienia. PIS łączy ludzi, świadczy o tym coraz większe poparcie społeczne, które prawdopodobnie przekracza już 50% mimo wściekłych ataków totalniactwa za pomocą służących im mediów.
PIS robi wiele błędów, ale w najważniejszych sprawach ma dobry instynkt społeczny i wychodzi na plus.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-02-28 17:19:53, suma postów tego autora: 2307

Hm...

Adrem63
***
Pewnie i etykietki wiszą przy tych półkach, co by się Jacek nie pomylił :).
A na jakiej półce widzisz swoje SLD ?
autor: Adrem63, data nadania: 2018-02-28 16:41:31, suma postów tego autora: 1787
***

Znów złośliwości, ale opowiem co mnie dręczy w polityce w RP ...


SLD nie jest "moją partią" a partią, której jestem członkiem.
Dlaczego nie jest "moją partią&#8221;, bo mój głos nie ma obecnie wpływu żadnego wpływu na jej kurs - po prostu najbliżej mi programowo do niej.

Partie z I Ligi Polityki w RP to w 100 % partie wodzowskie bądź quasi wodzowskie .

Partie quasi wodzowskie to partie, w których decyduje o programach proponowanych wyborcom wąska grupa w partii ja to uściślę Rada Krajowa - brak praktycznie we wszystkich partiach sondaży partyjnych przy tworzeniu i wyborach programów.

Takie to proste, ale wymagałoby to stworzenia Agor tych Partii, czyli Partyjnych Forów Internetowych gdzie takie sondaże można by robić.



autor: JJC, data nadania: 2018-02-28 23:52:25, suma postów tego autora: 1582

Tia ciekawe...

Totalny Pisizm ... chyba jednak choroba?
Ciekawe tylko jak mocna i czy przewlekła?

PIS lewicowy, PIS zawjowuje polskich lewicowych wyborców, Herkules Jarkacz, wszystko dla dobra Narodu i Polski ...
50 % wyborców za PIS.

ale wyszedł mi news :)

To wszystko co napisałem w postach lewicowego wyborcy... na lewica.pl



autor: JJC, data nadania: 2018-03-01 10:36:21, suma postów tego autora: 1582

dla czego ja chcę być w Polityce ?

Ja jestem lokalnie w Polityce... Kolego Adrem63

autor: JJC, data nadania: 2018-03-01 10:38:57, suma postów tego autora: 1582

Dziwne, bo narracja Kolegi Adrem63

zaczyna mi wglądać na narrację "Yanki" Rebla2.
...

Koledzy Lewoskrętni muszę przerwać komentowanie.
Bo całe zło na tym Świecie według Kolegi to antypisizm.

Muszę dla własnego zdrowia przerwać tą wymianę zdań z Kolegą :)


Pozdrawiam Kolegów i Koleżanki w dyskusjach w komentarzach. Szczególnie pozdrawiam Koleżankę bambosz0 i dzięki
za uwagę w jednych z Twoich postów po tematem "Wielki powrót SLD?"
w blogach .
http://lewica.pl/f_test/index.php?fuse=messages.31783


*** cytat
A przydało by sie zamiast zabawy z "translatorem i przekomarzania z janky przybliżyć przynajmniej zarys programu, bo same spotkania we własnym gronie nie przekonają potencjalnych wyborców.. '

autor: bambosz0, data nadania: 2018-02-18 18:02:45, suma postów tego autora: 1488

***

autor: JJC, data nadania: 2018-03-01 11:12:51, suma postów tego autora: 1582

Errata...

PIS lewicowy, PIS zawojowuje polskich lewicowych wyborców, Herkules Jarkacz, wszystko co tworzy PIS - tworzy dla dobra Narodu i Polski ...
50 % wyborców za PIS.

To wszystko co powyżej napisałem jest w postach lewicowego wyborcy... na lewica.pl

autor: JJC, data nadania: 2018-03-01 11:56:58, suma postów tego autora: 1582

by dobić rozumowanie Kologi Adrem63

ponoć Lewicowca...

Pragnę zapoznać Koleżanki i Kolegów ze skalą zawłaszczania RP przez

PIS

takich czystek w Administracji jak z PIS jeszcze nie było w RP od czasu "upadku komuny"



https://businessinsider.com.pl/finanse/zmiana-kadrowa-pis-raport-for/n571tk1

Oczywiście to dla dobra Obywateli RP i III RP.

Chyba budowana jest V RP
choć po cichutku ale systematycznie... dla naszego dobra :)

Chyba
"wadzy absolutnej im trzeba" :( i do tego ustawa o IPN zamykająca

Obywatelom gęby a nawet Obcokrajowcom...

To przypomina coraz bardziej początek lat 50 XX wieku do 1956 roku kiedy to w Polsce nastąpiło przesilenie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_pa%C5%BAdziernik_1956

autor: JJC, data nadania: 2018-03-01 23:52:47, suma postów tego autora: 1582

by dobić rozumowanie Kologi Adrem63

ponoć Lewicowca...

Pragnę zapoznać Koleżanki i Kolegów ze skalą zawłaszczania RP przez

PIS

takich czystek w Administracji jak z PIS jeszcze nie było w RP od czasu "upadku komuny"



https://businessinsider.com.pl/finanse/zmiana-kadrowa-pis-raport-for/n571tk1

Oczywiście to dla dobra Obywateli RP i III RP.

Chyba budowana jest V RP
choć po cichutku ale systematycznie... dla naszego dobra :)

Chyba
"wadzy absolutnej im trzeba" :( i do tego ustawa o IPN zamykająca

Obywatelom gęby a nawet Obcokrajowcom...

To przypomina coraz bardziej początek lat 50 XX wieku do 1956 roku kiedy to w Polsce nastąpiło przesilenie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_pa%C5%BAdziernik_1956

autor: JJC, data nadania: 2018-03-01 23:55:28, suma postów tego autora: 1582

Podoba mi się jeden z wpisów

z komentarzy pod artykułem

Kadrowa miotła PiS. W administracji zwolniono w sumie 11 tys. osób

https://businessinsider.com.pl/finanse/zmiana-kadrowa-pis-raport-for/n571tk1

poniżej cytuję
***
Krzysztof Grabowski &#183; Szkoła Wyższa Handlowa w Warszawie

To prawie jak u Erdogana, tylko nikt zamachu stanu nie pozorował...
***

Przy okazji nie jestem fanem L.Balcerowicza...
wręcz jego przeciwnikiem

Uważałem go i nadal uważam za ekonomistę który RP pozbawił przemysłu i dał możliwość
degradacji RP

do roli "rynku dla przemysłu UE".
Nasza rola w UE to głównie "rynek " choć ważny dla UE .

autor: JJC, data nadania: 2018-03-02 00:14:31, suma postów tego autora: 1582

Aby dobić do końca rozumowanie Kolegi Adrem63

Aby dobić do końca rozumowanie Kolegi Adrem63

Mam
nadzieję, że ten pseudo stalinizm PIS też skończy się przesileniem
Z tą różnicą, że szybciej niż za 7 lat.

Przepraszam Koleżanki i Koledzy ... wreszcie muszę zamilknąć.

Taką sformułuję myśl...

Nie ma sensu spierać się z Kolegą Adrem63, bo on nie widzi, nie słyszy :)

Krótko - Adrem63 jest nie reformowalny w swym Pisizmie
bo zachorował na niego przewlekle i chyba tylko cud go uzdrowi :(

Bez komentarza.


autor: JJC, data nadania: 2018-03-02 00:35:11, suma postów tego autora: 1582

Słabo z tym dobijaniem Jacku JJC.

>by dobić rozumowanie Kologi Adrem63
ponoć Lewicowca...<
Jeszcze nie odpowiedział na żadne z zadanych pytań, nie obalił żadnej z moich tez, a już chce dobijać :). Bardzo ciekawe czym ?

Czystkami w administracji,
ale to stara śpiewka, każda opcja polityczna dochodząca do władzy to robi, a kiepscy przegrani powtarzają dokładnie to samo co Jacek.
Powiem Ci Jacku, że na mój gust to PIS się jeszcze z tymi antypisami cacka.
To działanie (czystka) jest całkiem logiczne i potrzebne w kontekście zainstalowanego przez gdańskich cwaniaków antypisizmu i w konsekwencji podziału społeczeństwa na PIS i jego zwolenników, oraz na zajadłych jego wrogów. W tym kontekście nie ma innej opcji jak wygolenie do czystej skóry zbyt wybujałego starego, obcego zarostu.
Cwaniaki z PO myśleli, że antypisizm zapewni im dozgonną *wadzę*, ale się przeliczyli, bo nie potrafili ukryć gnijących owoców swojej szkodliwej dla ludzi działalności na wielu jej obszarach, co wzburzyło elektorat.

>Chyba budowana jest V RP choć po cichutku ale systematycznie... dla naszego dobra :)<
Wygląda na to, że to jednak dopiero ta IV RP.
Tę V RP będziesz budował Ty i Twoi towarzysze dla Waszego dobra jak dojdziecie do upragnionej *wadzy* :).

>i do tego ustawa o IPN zamykająca Obywatelom gęby a nawet Obcokrajowcom...<
Tak, to bardzo przykre, że antypolakom nie chcą pozwalać pluć na Polskę, ale pocieszające jest to, że nie jest jeszcze zabronione całować antypolaków w to miejsce *gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę*.
:)

autor: Adrem63, data nadania: 2018-03-02 08:49:41, suma postów tego autora: 2307

Pierwsze to nie dla siebie budowanie - dla swoich wnuków


Będę budował, jeśli mi będzie dane ze względu na zdrowie, ale będzie to budowanie primo dla wszystkich Obywateli RP.

***
Wygląda na to, że to jednak dopiero ta IV RP.
Tę V RP będziesz budował Ty i Twoi towarzysze dla Waszego dobra jak dojdziecie do upragnionej *wadzy* :).

>i do tego ustawa o IPN zamykająca Obywatelom gęby a nawet Obcokrajowcom...<
Tak, to bardzo przykre, że antypolakom nie chcą pozwalać pluć na Polskę, ale pocieszające jest to, że nie jest jeszcze zabronione całować antypolaków w to miejsce *gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę*.
:)
autor: Adrem63, data nadania: 2018-03-02 08:49:41, suma postów tego autora: 1790

***

Bardzo chętnie będę budował Normalną RP a nie... V, VI czy X

Będę budował, ale nie dla siebie, bo jestem emerytem i wiele mi do życia a nie trzeba a na pewno nie władzy


Dla moich wnuków i prawnuków, bo za PIS występuje i będzie występowało wcale nie śladowe bezrobocie.
Niw widać też tworzenia nowych miejsc pracy...a nawet następuje ich działaniami zmniejszanie ilości miejsc pracy...Patrz zakazy handlu w niedziele, zakazy handlu przygranicznego z Rosją i tzw. Reforma Edukacji pogłębiająca bezrobocie.

Co do zaś IPN Prokuratury to przypomina to policję polityczną...
zaś czasy - czasy Republiki Weimarskiej.


Głupio też Ci się zrobi Adrem63, bo będziemy budowali bez PIS i mimo PIS
bo ono nie buduje a dezorganizuje i pogrąża w chaosie RP.

Szkoda też Adrem63 bo bez Ciebie : ( odbędzie się to budowanie.

autor: JJC, data nadania: 2018-03-05 16:55:56, suma postów tego autora: 1582

nie widać...

Nie widać też tworzenia nowych miejsc pracy...nawet wytępuje zmniejszanie ilości miejsc pracy w wyniku działań PIS u władzy...

Patrz zakazy handlu w niedzielę, zakazy handlu przygranicznego z Rosją i tzw. Reforma Edukacji pogłębiająca bezrobocie.

To tylko czubek góry lodowej...

autor: JJC, data nadania: 2018-03-05 17:17:52, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz