Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Słowacja: Konserwatyści pokonali socjaldemokratów, liberałowie poza parlamentem

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

czyli słowacka lewica...

równa do średniej regionalnej z górnym punktem poparcia na poziomie kilkunastu %. I nie pomogło nawet upodabnianie się do konserwatyzmu, czy melanż jakiegoś w sumie socjalu z postawami raczej nieprogresywnymi

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-03-05 12:07:53, suma postów tego autora: 1705

slovensko

nie wiem jak to wygląda na słowacji bo zasadniczo ten kraj niespecjalnie mnie interesuje choć ma on w swym dziejach fajne okresy ot jak odrodzenie narodowe czy lata 1938-1945 a ja osobiście mam też pewne miłe z nim wspomnienia sprzed lat konkretnie z bratysławy ale wracając do tematu jeśli tam lewica wygląda tak jak u nas to nie dziwi poparcie tzw. zwykłych ludzi dla tych tam jakichś zwyczajnych ludzi (czy jak im tam).

autor: motyl, data nadania: 2020-03-05 16:01:51, suma postów tego autora: 2165

słowacja

tamtejsza SMER-socjaldemokracja bardziej przypomina skrzyżowania PiS z SLD, procentów do niedawna miała sporo, a poparcie "prostych ludzi" utraciła wskutek wrzawy medialnej i kłopotów z wytłumaczeniem się z niejasności związanych z zabójstwem opozycyjnego dziennikarza (SMER rządził 2006-2010 i 2012-2020). Rozkład tej mało lewicowej lewicy był więc związany z kłopotami dość typowymi dla partii, które rządzą co najmniej dwie kadencje

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-03-06 08:20:01, suma postów tego autora: 1705

Dodaj komentarz