Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

J. Kociatkiewicz, M. Kostera, J. Niemiec: Praca z chlebem i bez chleba

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

przepraszam bardzo, ale co to za bełkot jest?

z ust wszystkich tych trzech osób (bez jakichś tam między nimi ewentualnych różnic, o ile takowe istnieją).

autor: motyl, data nadania: 2021-01-29 08:29:33, suma postów tego autora: 2165

"praca jest (...) nieciekawa"

praca ma nie być "ciekawa". lecz ma przynosić kasę (tutaj w znaczeniu środków do życia). od zaspokajania swej ciekawości, od samorealizacji itp. są inne pola aktywności ludzkiej (np. twórczość). gombrowicz swej pracy w banku też pewnie nie miał "ciekawej".

autor: motyl, data nadania: 2021-01-29 09:04:20, suma postów tego autora: 2165

@ motyl

Gombrowicz przepracował w banku raptem 8 lat. Na dodatek unikał tej pracy jak tylko mógł: https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35635,2002559,gombrowicz-w-argentynie-koledzy-z-pracy-skarzyli-sie-ze.html

A o Orwellu już się czegoś więcej dowiedziałeś?

autor: V.C., data nadania: 2021-01-29 13:29:43, suma postów tego autora: 1123

@vc 29.1.13.29

no i? i. i. i co? czy swą wypowiedzią potwierdzasz moją. zgadzasz się z nią. czy może jej zaprzeczasz?

autor: motyl, data nadania: 2021-01-30 10:21:34, suma postów tego autora: 2165

"A o Orwellu już się czegoś więcej dowiedziałeś?" (V.C. 2021-01-29 13:29:43)

próbuję dowiedzieć się czegoś na temat poniższego wycinku jego życia:

"Mittellos kehrte er Ende 1929 nach England zurück, wo er ein Vagabundenleben führte (https://de.wikipedia.org/wiki/George_Orwell).

chodzi mi o owo "vagabundenleben". chyba że to dotyczy całości jego życia. bo nie ukrywam mej ku takiemu czemuś skłonności. jeśli w tej kwestii masz coś, to linkuj.

autor: motyl, data nadania: 2021-01-30 16:51:38, suma postów tego autora: 2165

A moze chleb bez pracy?

Belkot nawiedzonych teoretykow

Czy ktokolwiek z nich ma jakies praktyczne doswiadczenie w dochadzie gwarantowanym?

Akurat ten temat przeabiany jest w kilku Stanach, wlacznie z SC

Na poczatku chinskiego kung-flu Prez. Tramp kazdemu co rozliczyl podatki w 2018, idywidualne ponizej $75,000 i malzenstwa $150,000 podarowal jednorazowo $1,200
Przedluzyl tez zasilek dla bezrobotnych o kilka m-cy dokladajac jeszcze $600/tydzien do zasilku

W SC sredni zasilek to $236/tydzien plus $600/tydzien to wiecej niz ludzie zarabiali
Nic wiec dziwnego ze ludzie ustawili sie w kolejki

Wiele firm "urlopowalo" pracownikow tak zeby kwalifikowali sie na zasilek, jednoczesnie mieli gwarance powrotu do pracy
W SKF gdzie pracowala Zona urlopowano ludzi grupami z comiesieczna zmiana
Doszlo do sytuacji gdzie ludzie klocili sie "on juz drugi raz o ja jeszcze nigdy"
Na zasilku dostawali wiecej niz zabiali - ABSURD
Doszlo do sytuacji ze nie ma ludzi do pracy.
Na kazdym kroku sa wywieszki ze poszukuja ludzi , ze zatrudniaja
Wiele malych biznesow padlo ze wzgledu na prak pracownikow

W Grudniu dostalismy jeszcze jednorazowo $600

autor: Rebel2, data nadania: 2021-02-01 00:10:34, suma postów tego autora: 3910

uzupelnienie

Zapomnialem dodac, Prez.Trump od 1 Stycznia przedlozyl na czas nieokreslony dodatek do zasilku tym razem "tylko" $600

Jeszcze przed wyborami chcial dac kolejny zasikek w wysokosci $2,000 dla kazdego ponizej $75,000 ,ale Pelosi zgodzila sie tylko na $600 liczac na to ze jezeli wygra Biden to te pozostale $1,400 pojdzie na jego konto

Oczywiscie nie miala na mysli polityki tylko dobro ludzi

autor: Rebel2, data nadania: 2021-02-02 01:44:21, suma postów tego autora: 3910

@ motyl

Nie mogę zaprzeczyć, że Gombrowicz przez 8 lat był zatrudniony w Banco Polacco. O jego pracy możesz poczytać klikając w podany przeze mnie link.

A co do Orwella, to daj znać jak dojdziesz w końcu do 1936 r. i tego co i dlaczego robił w Hiszpanii.

autor: V.C., data nadania: 2021-02-02 08:36:09, suma postów tego autora: 1123

A cóż to za bezsensowne zastrzeżenia do tej koncepcji?

Dochód gwarantowany, to jedynie bezpieczeństwo słabych, nie potrafiących znaleźć swego miejsca w konkurującym o osobisty status społeczny jednostek.
Pozostali pomimo tego dochodu będą starali się, tak jak dziś, osiągnąć taką pozycję w społeczeństwie, by stać się wzorcem dla pozostałych.
Dlaczego tak się musi stać, to inny problem związany z psychologią.

Pisałem tu o tym kilka razy więc może ktoś jeszcze pamięta, a jeśli nie , to polecam studiowanie psychologii politycznej.

autor: tarak, data nadania: 2021-02-13 23:04:42, suma postów tego autora: 3226

Dodaj komentarz