Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wyniki spisu ludności wg GUS: w Polsce prawie nie ma obcokrajowców

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

pracowałem przy spisie kiedyś

W wypadku kiedy nie można było namierzyć danej grupy osób z domu lub lokalu, brało się dane z księgi meldunkowej i poprzedniego spisu czyli np. z 2002 w 2011, z 1995 w 2002

autor: czerwony93, data nadania: 2022-04-27 19:36:12, suma postów tego autora: 2711

ja - trzykrotnie byłem rachmistrzem

Dwa razy przy spisie ludności i mieszkań (2011, 2021), zaś raz przy spisie rolnym (2020). Duże urozmaicenie w takiej pracy, bo nie ma takiej powtarzalności, jak w pracy przy komputerze czy w fabryce. Chodzisz/jeździsz kiedy chcesz i wrócić możesz też w zasadzie o każdej porze, max do 20:30. Plusem jest też kontakt z różnymi ludźmi, zwłaszcza jeśli twarzą w twarz, bo przez telefon liczba odmów bywała ogromna.
Z tego też powodu (uczestnictwa w spisie) mam do tej problematyki stosunek emocjonalny, a ściślej - me emocje wynikają z tego, że w racjonalny schemat spisu wprowadza się irracjonalne modyfikacje. Żałuję, że polskie spisy powszechne (przy publikacji) mają jakość charakterystyczną zwykle dla państw 3-razy biedniejszych, nie zaś dla większości państw Europy.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-04-27 22:42:10, suma postów tego autora: 1704

Dodaj komentarz