KPiORP: Pomoc dla byłych pracowników FSO
[2006-05-09 17:43:16]
Decyzję o takiej formie pomocy podjął KPiORP oraz Komisja Środowiskowa OPZZ Konfederacji Pracy byłych pracowników "Zutechu" podczas dzisiejszego spotkania na terenie FSO. Uczestniczyło w nim 40 osób, m.in. z KPiORP, Konfederacji Pracy i Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80", w tym przewodniczący związku, Bogusław Ziętek. Działacze Komitetu zapowiedzieli, że pikiety będą się odbywać pod biurami warszawskich posłów. Dotychczasowe działania prawne nie przyniosły rezultatów i maleją szanse, aby byli pracownicy FSO, którzy kilka lat temu zostali przeniesieni do spółki zależnej - „Zutech”, w ten sposób wywalczyli należne im pieniądze. Jednocześnie działacze Komitetu zastrzegli, że nie będą ingerować w działania, które Konfederacja Pracy prowadziła w tej sprawie do tej pory. Terminy pikiet zostaną ustalone podczas najbliższego spotkania KPiORP, 13 maja. Według wyliczeń byłych pracowników „Zutechu”, spółka jest im winna blisko 6 mln zł. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
24 maja:
1743 - W Boudry urodził się Jean-Paul Marat, francuski polityk czasów rewolucji francuskiej, dziennikarz i lekarz, wolnomularz.
1905 - Urodził się Michaił Szołochow, radziecki pisarz, laureat Literackiej Nagrody Nobla.
1945 - Utworzono Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Gdańską i Politechnikę Śląską.
1972 - Frakcja Czerwonej Armii (RAF) dokonała w zachodnioniemieckim Heidelbergu zamachu na kwaterę główną armii amerykańskiej w Europie.
2013 - Rafael Correa (Alianza PAIS) został zaprzysiężony na trzecią 4-letnią kadencję.
2019 - Zmarł Jan Guz, związkowiec, 2004-19 przewodniczący OPZZ.
?