Hezbollah ostrzega Blaira

[2006-08-24 02:26:56]

Jeden z członków kierownictwa Hezbollahu ostrzegł premiera Tony`ego Blaira, że nie jest mile widziany w Libanie, ze względu na poparcie, jakie udzielił Izraelowi w konflikcie z Libanem.

Panie premierze, niech pan się trzyma od nas z daleka, ocieka pan krwią libańskich kobiet i dzieci - powiedział "Timesowi" jeden z liderów Hezbollahu.

Tony Blair planuje wyjazd do Libanu, ma być jednym z inicjatorów pokojowej misji, która ma na celu zakończenie konfliktu. Brytyjscy dyplomaci twierdzą, że zostanie przyjęty z szacunkiem przez libańskiego premiera Fouada Siniorę.

Dziesiątki zagranicznych liderów od rozpoczęcia konfliktu było witanych w Libanie, ale ostatnio Condoleezza Rice została zmuszona do opuszczenia Libanu, po tym jak Hezbollah ostrzegł ją, że nie jest mile witanym gościem w tym kraju, ze względu na poparcie, jakie USA udziela Izraelowi.

Patryk Kisling


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


18 maja:

1872 - Urodził się Bertrand Russel, angielski filozof i działacz społeczny.

1895 - Urodził się Augusto Sandino, nikaraguański przywódca partyzancki.

1931 - Jednodniowy strajk 35 tysięcy górników z Zagłębia Dąbrowskiego zwiazany z zapowiedzią obniżki płac o 15 proc., w wyniku strajku obniżkę cofnięto.

1974 - Ukończono budowę najwyższego w świecie masztu radiowego w Gąbinie.

1980 - W południowokoreańskim Kwangju doszło do masakry studentów protestujących przeciwko dyktaturze generała Chun Doo-hwana.

1995 - W Nikaragui powstała lewicowa partia polityczna Movimiento Renovador Sandinista (MRS).

2006 - Parlament Nepalu proklamował laickość kraju.


?
Lewica.pl na Facebooku