Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu
[2006-11-18 03:10:39]
Kandydujący na prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz opowiadał o relacji między biznesem i rozwojem regionalnym. Mówił on niezwykle barwnie, porównując firmę do matki, która opiekuje się swoim regionem. Ostrzegł jednak, że taka matka nie powinna zbytnio przywiązywać się do wybranego przez nią regionu. Odpowiedzialne społecznie firmy w pierwszej części konferencji reprezentowali trzej wielcy monopoliści: Microsoft, PGNiG i Telekomunikacja Polska. Ich przedstawiciele zgodnie deklarowali, że mają świetne kontakty z klientami i pracownikami. Na potwierdzenie tych słów przytaczali przygotowane przez siebie raporty, z których wynikało, że należą do najlepszych firm w Polsce. Przedstawiciele wielkich koncernów podkreślali też swoje wielkie zasługi dla Polski, do których, ich zdaniem, należy między innymi fakt, że płacą podatki. W zgodnej opinii panelistów państwo nie powinno ingerować w działalność wielkich firm i zabierać im zysków, ponieważ one najlepiej wiedzą, na czym polega odpowiedzialność społeczna i dobro społeczeństwa. Jedynie przedstawiciel PGNiG ubolewał, że jego firma nie została jeszcze w pełni sprywatyzowana. Prowadzący panel uzupełnił wystąpienia, stwierdzając że wielkie firmy w Polsce są w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ wciąż się je krytykuje, nawet jeżeli ich działania są szlachetne. Za świetny przykład tej tezy uznał firmy biorące udział w konferencji. W kolejnej sesji wystąpili między innymi przedstawiciele firm Tesco i Danone. Dowodzili oni, że ich firmy troszczą się o pracowników i klientów. Za jeden z głównych celów swojej firmy przedstawiciel Danone uznał zwalczanie nędzy na świecie. Również i on zaprezentował przygotowany przez koncern raport, dowodzący, że Danone jest firmą odpowiedzialną i troszczącą się tak o pracowników jak i o klientów. Reprezentant Tesco chwalił zaś stosunki pracy w swojej firmie, dowodząc, że każdy pracownik w Tesco może powiedzieć, co mu leży na sercu. Jerzy Hausner żarliwie zapewnił, że zawsze pomagał pracownikom, a szczególnie tym wyrzuconym z Ożarowa. Stwierdził, że zawsze dążył do osiągnięcia równowagi między pracodawcami i pracownikami, a związkowcy byli zadowoleni z jego działań. Przedstawicielka Kompanii Piwowarskiej wymieniła główne cele działania swojej firmy. Zaliczyła do nich między innymi walkę z palącymi problemami społecznymi oraz wsparcie kultury i sztuki. Zaprezentowała też film, który miał dowodzić, że jednym z głównych obszarów działania jej firmy jest walka z alkoholizmem wśród młodzieży. Przedstawiciel koncernu tytoniowego Tobacco przyznał, że tytoń szkodzi zdrowiu, zastrzegł jednak szybko, że walka z paleniem wśród młodych ludzi stanowi jeden z głównych obszarów działania jego firmy. Żaden z zaproszonych gości nie wymienił zysku jako celu funkcjonowania kapitalistycznego przedsiębiorstwa. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
19 maja:
1825 - Zmarł Henri de Saint-Simon, francuski historyk, filozof, wolnomularz i socjalista.
1895 - Zmarł José Martí, kubański poeta, pisarz, przywódca ruchu niepodległościowego – uważany za bohatera narodowego.
1911 - Rewolucja meksykańska: zwycięstwo chłopskiej partyzantki Emiliana Zapaty nad wojskiem federalnym w bitwie o Cuautla.
1912 - W Warszawie zmarł Bolesław Prus, wybitny polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki.
1931 - W Jaworznie podczas krwawych starć górników z policją zginęło 5 osób.
1942 - T. Koral i H. Dębnicka z Wydziału Sabotażu Polskich Socjalistów dokonali zamachu bombowego na zorganizowane przez okupanta kasyno gry w Warszawie. Był to pierwszy zamach bombowy w stolicy.
2010 - Rząd tymczasowy w wydanym dekrecie uznał Rozę Otunbajewą (SDPK) pełnoprawnym prezydentem Kirgistanu i przedłużył jej mandat do końca 2011 roku.
?