Warszawa: FMS o tarczy antyrakietowej

[2007-01-31 10:47:05]

Warszawska Federacja Młodych Socjaldemokratów wydała oświadczenie na temat planów ulokowania na terenie Polski tarczy antyrakietowej w której wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec tej inicjatywy.

Naszą decyzję motywujemy troską o bezpieczeństwo naszego kraju. Tarcza antyrakietowa ma chronić tereny Stanów Zjednoczonych oraz Kanady przed potencjalnymi atakami krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu - stwierdzono w stanowisku.

Zdaniem działaczy młodzieżówki zbudowanie w tarczy antyrakietowej w Polsce naraża nasz kraj na ataki terrorystyczne. Wskazują także, że w związku z powstaniem tarczy możliwa jest degradacja środowiska.

Jako warszawski FMS wyrażamy nadzieję, że rząd Polski po raz kolejny nie popełni podobnego błędu jakim było wysłanie wojsk do Iraku i tym razem podobny problem zostanie rozwiązany w demokratyczny sposób jakim jest ogólnokrajowe referendum - czytamy w oświadczeniu.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki

Więcej ogłoszeń...


14 maja:

1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.

1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.

1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.

1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.

1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.

1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.

1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.

2022 - USA: 18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron otworzył ogień do czarnoskórych osób przebywających w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, zabijając 10 i raniąc 3 z nich, po czym oddał się w ręce policji.


?
Lewica.pl na Facebooku