Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała funkcjonowanie Izb Wytrzeźwień
[2007-03-17 15:21:24]
W miastach, w których nie funkcjonują izby osoby nietrzeźwe albo trafiają do placówek służby zdrowia, albo zostają na komisariatach policji, co jest szczególnie niepokojące, gdyż trudno osobom tym zapewnić wówczas odpowiedni poziom opieki. Najlepsze rozwiązania w tym zakresie wprowadziła Łódź gdzie pomoc osobom nietrzeźwym zapewnia specjalistyczny zakład opieki zdrowotnej. Kontrolerzy zwrócili także uwagę na nierzetelność przy ustalaniu przesłanek do zatrzymania osoby w izbie oraz błędy w stosowaniu procedur ustalania zawartości alkoholu w organizmie. Corocznie do izb wytrzeźwień trafia ponad ćwierć miliona osób, jednak można zauważyć spadek w liczbie tych osób – o ile w roku 2000 było to jeszcze 299.788 osób, to w roku 2005 było to już 259.168 osób. Funkcjonowanie izb wytrzeźwień było wielokrotnie krytykowane przez organizacje broniące praw człowieka, m.in. Amnesty International oraz Helsińską Fundację Praw Człowieka. W 2004 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał niekorzystny dla Polski werdykt w sprawie bezprawnego zatrzymania w izbie wytrzeźwień. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
21 maja:
1871 - Rozpoczął się tzw. krwawy tydzień w trakcie którego wojska wierne rządowi (wersalczycy) brutalnie stłumiły Komunę Paryską, zabijając 30 tys. osób.
1920 - Rozpoczął się XVII Kongres PPS; uchwalono nowy programi partii, w którym stwierdzono, że "PPS dąży do Polskiej Republiki Socjalistycznej".
1923 - Rozpoczął swe obrady kongres w Hamburgu, na którym powstała Socjalistyczna Międzynarodówka Robotnicza, tradycyjnie nazywana też II Międzynarodówką, której członkiem była PPS.
1935 - Zmarła Jane Adams, amerykańska bojowniczka o pokój i reformy społeczne, przewodnicząca Międzynarodowej Ligi Kobiet na rzecz Pokoju i Wolności, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla w 1931 r.
1981 - François Mitterrand został zaprzysiężony na prezydenta Francji.
1993 - Strajk komunikacji miejskiej w Warszawie.
1994 - W Londynie zmarł Ralph Miliband, brytyjski socjolog i myśliciel marksistowski.
?