W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" (24-25 marca b.r.) były prezydent Aleksander Kwaśniewski przyznał, że zamierza powrócić do polityki.
Sytuacja zaczyna być tak trudna, że wszystkie ręce na pokład, trzeba walczyć – powiedział Kwaśniewski. Były prezydent wyraźnie podkreślił, że (...) następuje zawłaszczanie instytucji państwowych i przejmowanie przez aparat partyjny kontroli nad dziedzinami, które powinny być częścią demokratycznego państwa lub społeczeństwa obywatelskiego. Precyzując o co mu chodzi, dodał – myślę o telewizji publicznej, o prokuratorach, które działają według rozkazu, o atakach na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
Były prezydent przyznał, że czuje się urażony słowami byłego premiera, odnosząc się do tzw. taśm Oleksego, ale niczego nie zmienia to w jego politycznych planach. Dodał też, że trzeba działać, bo jeżeli Polska zawiśnie na zazdrości, oszczerstwach i podsłuchach i to stanie się normą, to będzie tragedia. Dzień, w którym polityk zaczyna bić przeciwnika politycznego, oznacza, że kiedyś i on zostanie uderzony.
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
1921 - Została założona Komunistyczna Partia Czechosłowacji (KPCz).
1945 - Utworzono Politechnikę Śląską w Gliwicach.
1974 - Socjaldemokrata Helmut Schmidt został nowym kanclerzem RFN.
2000 - Zmarł Andrzej Szczypiorski, pisarz, żołnierz AL, uczestnik powstania warszawskiego, więzień KL Sachsenhausen, pod koniec lat 70. związany z KOR.
2005 - Parlament Kuwejtu przyjął ustawę, dzięki której kobiety w tym kraju uzyskały pełne prawa wyborcze.
2009 - W Kuwejcie odbyły się wybory parlamentarne, w których po raz pierwszy zdobyły mandaty 4 kobiety.
2012 - We Francji powstał centrolewicowy rząd Jean-Marca Ayraulta.
2015 - David Granger z lewicowego sojuszu APNU-AFC został prezydentem Gujany.