Obaj politycy działali w Sojuszu Lewicy Demokratycznej od momentu jego powstania. Wcześniej należeli do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
Odejście Leszka Millera z SLD skomentował na antenie telewizji TVN24 publicysta dziennika "Fakt" i były redaktor naczelny "Trybuny" Janusz Rolicki. Stwierdził on, że Leszek Miller jest głównym odpowiedzialnym za doprowadzenie Sojuszu do klęski i rozpadu i powinien się cieszyć, że nie został wcześniej z partii wyrzucony. Z Rolickim nie zgodził się Sławomir Sierakowski, redaktor naczelny "Krytyki Politycznej", który stwierdził, że Millera nie można obciążać odpowiedzialnością za klęskę SLD i tryumf prawicy, bowiem Sojusz od początku swego istnienia był partią bezideową.
Zdaniem Sierakowskiego, Miller, paradoksalnie, jawił się na tle swojej partii jako osoba ideowa, ale jego idee były kompletnie nielewicowe. Z poglądem Sierakowskiego częściowo zgodził się Rolicki, dodając, że - jego zdaniem - przewodnią ideą Leszka Millera była władza.
1871 - Rozpoczął się tzw. krwawy tydzień w trakcie którego wojska wierne rządowi (wersalczycy) brutalnie stłumiły Komunę Paryską, zabijając 30 tys. osób.
1920 - Rozpoczął się XVII Kongres PPS; uchwalono nowy programi partii, w którym stwierdzono, że "PPS dąży do Polskiej Republiki Socjalistycznej".
1923 - Rozpoczął swe obrady kongres w Hamburgu, na którym powstała Socjalistyczna Międzynarodówka Robotnicza, tradycyjnie nazywana też II Międzynarodówką, której członkiem była PPS.
1935 - Zmarła Jane Adams, amerykańska bojowniczka o pokój i reformy społeczne, przewodnicząca Międzynarodowej Ligi Kobiet na rzecz Pokoju i Wolności, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla w 1931 r.
1981 - François Mitterrand został zaprzysiężony na prezydenta Francji.
1993 - Strajk komunikacji miejskiej w Warszawie.
1994 - W Londynie zmarł Ralph Miliband, brytyjski socjolog i myśliciel marksistowski.