Mieszkańcy Wejherowa, którzy walczą o zachowanie w mieście czołgu - symbolu wyzwolenia miasta w 1945 roku, zorganizowali 6 sierpnia kolejną pikietę. Na wejherowskim rynku zebrało się około 30 osób. Byli wśród nich działacze RACJI Polskiej Lewicy, Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja i Młodych Socjalistów. Na pikiecie pojawiła się także posłanka SLD Joanna Senyszyn. Nikt z urzędników miejskich nie wyszedł do protestujących.
W miejscu, gdzie dzisiaj stoi czołg, ma powstać kaplica - mauzoleum ku czci ofiar Piaśnicy, gdzie na początku wojny hitlerowcy dokonywali masowych rozstrzeliwań Polaków z Pomorza. Zdaniem obrońców czołgu, takie mauzoleum może powstać w samej Piaśnicy, która dzisiaj jest zaniedbana, a czołg powinien zostać w dotychczasowym miejscu. Koszty przeniesienia czołgu w inne miejsce szacowane są na 100.000 złotych. Zdaniem obrońców czołgu wydatkowanie na ten cel publicznych funduszy to zwykłe marnotrawstwo.
1921 - Została założona Komunistyczna Partia Czechosłowacji (KPCz).
1945 - Utworzono Politechnikę Śląską w Gliwicach.
1974 - Socjaldemokrata Helmut Schmidt został nowym kanclerzem RFN.
2000 - Zmarł Andrzej Szczypiorski, pisarz, żołnierz AL, uczestnik powstania warszawskiego, więzień KL Sachsenhausen, pod koniec lat 70. związany z KOR.
2005 - Parlament Kuwejtu przyjął ustawę, dzięki której kobiety w tym kraju uzyskały pełne prawa wyborcze.
2009 - W Kuwejcie odbyły się wybory parlamentarne, w których po raz pierwszy zdobyły mandaty 4 kobiety.
2012 - We Francji powstał centrolewicowy rząd Jean-Marca Ayraulta.
2015 - David Granger z lewicowego sojuszu APNU-AFC został prezydentem Gujany.