Z okazji 25. rocznicy powstania Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Janusz Gołąb i Grzegorz Ilka powołali do życia stronę internetową o nazwie "Subiektywny leksykon wiedzy o OPZZ". W założeniu ma ona być platformą, służącą do zbioru informacji o działaczach związkowych i zdarzeniach, jakie miały miejsce w minionym ćwierćwieczu i dotyczyły działalności centrali.
W tekście "Zamiast wstępu" redaktorzy strony argumentują, że skoro współcześni historycy nie chcą badać jedynej centrali krajów byłego bloku wschodniego, która przetrwała transformację, to oni z chęcią ich w tym wyręczą.
Dlatego powstał Leksykon. Jest tworzony i finansowany przez redaktorów. Leksykon jest "subiektywny", ponieważ twórcy korzystają z tych źródeł, które znają i nie twierdzą, że Leksykon jest formą skończoną i w pełni obiektywną. Jak dobrze popracujemy, to może za kilka lat, przy stałym uzupełnianiu, Leksykon stanie się bardziej "obiektywny". Stąd nasza prośba: zapraszamy do współpracy! - napisano w "Zamiast wstępu".
Stronę można znaleźć pod adresem www.opzz.eu. Jej twórcy zachęcają do przesyłania informacji o historii centrali na golab@opzz.eu lub ilka@opzz.eu.
1921 - Została założona Komunistyczna Partia Czechosłowacji (KPCz).
1945 - Utworzono Politechnikę Śląską w Gliwicach.
1974 - Socjaldemokrata Helmut Schmidt został nowym kanclerzem RFN.
2000 - Zmarł Andrzej Szczypiorski, pisarz, żołnierz AL, uczestnik powstania warszawskiego, więzień KL Sachsenhausen, pod koniec lat 70. związany z KOR.
2005 - Parlament Kuwejtu przyjął ustawę, dzięki której kobiety w tym kraju uzyskały pełne prawa wyborcze.
2009 - W Kuwejcie odbyły się wybory parlamentarne, w których po raz pierwszy zdobyły mandaty 4 kobiety.
2012 - We Francji powstał centrolewicowy rząd Jean-Marca Ayraulta.
2015 - David Granger z lewicowego sojuszu APNU-AFC został prezydentem Gujany.