Wrocław: Prokuratura umorzyła sprawę okupacji biura Grzegorza Schetyny
[2009-10-02 16:26:43]
Prokuratura uznała prawo osób uprawnionych do swobodnego korzystania z obiektu i terenu, do którego mają one prawo, a w szczególności do mieszkań. Odmiennie jednak należy ocenić sytuację, gdy dobrem naruszonym przez działanie sprawcy jest prawo do dysponowania lokalem publicznym, a zwłaszcza Biurem Poselskim, które przeznaczone jest przede wszystkim do kontaktu posła z wyborcami. W takim przypadku naruszenie tego prawa, w szczególności przez przedstawicieli większej grupy społecznej, w tym związku zawodowego, nie może być uznane za karygodne - czytamy m.in. w uzasadnieniu decyzji. Prokurator prowadząca sprawę w dokumencie stwierdza ponad to wprost, że żadna szkoda w tym przypadku nie została wyrządzona. Jej zdaniem nie doszło do zniszczenia mienia, nie stosowano przemocy względem innych osób, ani też nie zostało zakłócone w sposób istotny samo funkcjonowanie biura poselskiego Grzegorza Schetyny. Prokurator pisze także, iż na korzyść związkowców przemawia także motyw, a więc chęć przedstawienia i złożenia na ręce posła postulatów ogólnospołecznych. WZZ "Sierpień 80" i Polska Partia Pracy wyrażają zadowolenie z faktu, iż Prokuratura Rejonowa we Wrocławiu w pełni podzieliła nasz punkt widzenia. Punkt widzenia, który pozwala obywatelom chodzić do opłacanych z pieniędzy publicznych biur parlamentarnych i żądać spotkań z posłami i senatorami bez obaw dotyczących konsekwencji prawnych. Mamy również nadzieje, że antyobywatelskie zachowanie Grzegorza Schetyny, notabene polityka partii politycznej o mylnej nazwie Platforma Obywatelska odpowiednio ocenią wyborcy w dniu wyborów - napisali w wydanym oświadczeniu Bogusław Ziętek, przewodniczący "Sierpnia 80" oraz Mariusz Olszewski, wiceprzewodniczący PPP. Działacze związkowi i partyjni przyszli do biura poselskiego Grzegorza Schetyny chcąc przekazać mu 21 nowych postulatów społecznych i rozmawiać na ten temat.Przedstawicielka wrocławskiego biura poselskiego skontaktowała się z Grzegorzem Schetyną, który kategorycznie odmówił spotkania ze związkowcami i polecił zawiadomienie policji, której z racji pełnionej funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji jest zwierzchnikiem. Przybyła na miejsce policja siłą usunęła przedstawicieli związku i przedstawiła im zarzut z art. 193 Kodeksu Karnego, tj. naruszenie miru domowego. Wcześniej prokuratury w Lublinie i Radomiu umorzyły postępowanie dotyczące wizyty związkowców "Sierpnia 80" i działaczy Polskiej Partii Pracy w biurach poselskich PO w tych miastach z podobnym uzasadnieniem. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?