Iran: Tłumaczenie "Teamster Rebellion" na perski

[2010-08-22 10:30:26]

Jak informuje gazeta "The Militant" teherański dziennik "Donya-e-Eqtesad", chce opublikować w odcinkach perskie (farsi) tłumaczenie pracy "Teamster Rebellion" autorstwa amerykańskiego trockisty i działacza związkowego Farrella Dobbsa.

We wprowadzeniu w irańskiej gazecie czytamy: Książkę opublikowało wydawnictwo Talaye Porsoo Publications i jest ona poświęcona walce amerykańskich robotników. W następnych wydaniach naszej gazety opublikujemy fragmenty tej książki.

"Teamster Rebellion" napisana przez długoletniego działacza Socjalistycznej Partii Robotniczej (Socialist Workers Party), opublikowana pierwotnie przez wydawnictwo Pathfinder Press, opowiada o strajku generalnym kierowców z International Brotherhood of Teamsters (IBT) w Minneapolis w stanie Minnesota w 1934 roku, który w istotny sposób przyczynił się do rozwoju ruchu związkowego w USA.

Szymon Martys


Na zdjęciu walka między policją a związkowcami podczas strajku w Minneapolis.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


22 maja:

1885 - W Paryżu zmarł Victor Hugo, francuski pisarz, poeta, dramaturg i polityk o postępowych poglądach.

1885 - Urodził się Giacomo Matteotti, sekretarz generalny Włoskiej Partii Socjalistycznej. Zamordowany przez faszystów.

1922 - Urodził się José Craveirinha, mozambicki dziennikarz i poeta tworzący w jęz. portugalskim uważany za największego poetę Mozambiku. Działał w lewicowym ruchu FRELIMO, walczącym o niepodległość Mozambiku.

1928 - We lwowskim procesie przywódcy Białoruskiej Robotniczo-Włościańskiej "Hromady" zostali skazani na wyroki wieloletniego więzienia.

1942 - W Warszawie zmarł Adam Próchnik, przewodniczący KC Polskich Socjalistów, działacz oświatowy, historyk.

2005 - W Atenach zmarł Charilaos Florakis, grecki działacz komunistyczny.

2005 - Wybory prezydenckie w Mongolii wygrał Nambaryn Enchbajar, kandydat lewicowej Mongolskiej Partii Ludowo-Rewolucyjnej.

2015 - W Irlandii jako pierwszym kraju na świecie zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci poprzez referendum.


?
Lewica.pl na Facebooku