Posiedzenie Rady Naczelnej PPS
[2004-05-30 20:15:18]
PPS opowiedziało się za powołaniem rządu przejściowego, który ma być oparty na szerokim porozumieniu centrolewicy. Zaapelowano do prezydenta zweryfikowanie swej wcześniej ogłoszonej koncepcji rządu. W komunikacie przewodniczącego Rady Naczelnej Andrzeja Ziemskiego możemy przeczytać: "Nie wydaje się, aby bez poszerzenia bazy rząd taki mógł powstać i skutecznie odnieść się do podstawowych problemów kraju. Faktem jest kryzys polskiego parlamentaryzmu i prawie całkowite zużycie się aktualnych elit politycznych. Nie posiadają one możliwości zdobycia w dalszym ciągu zaufania społecznego, powinny jednak poczuwać się do odpowiedzialności za los kraju i narodu, a tutaj ceną jest pokój społeczny" RN PPS przyjęło stanowisko w sprawie sytuacji na lewicy polskiej, stwierdzając m.in., że dalszy podział polskiej lewicy budzi jej głęboki niepokój. PPS zamierza także zaproponować wszystkim ugrupowaniom i organizacjom usytuowanym na centrolewicy wspólne opracowanie programu społeczno-gospodarczego na najbliższe lata. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
19 maja:
1825 - Zmarł Henri de Saint-Simon, francuski historyk, filozof, wolnomularz i socjalista.
1895 - Zmarł José Martí, kubański poeta, pisarz, przywódca ruchu niepodległościowego – uważany za bohatera narodowego.
1911 - Rewolucja meksykańska: zwycięstwo chłopskiej partyzantki Emiliana Zapaty nad wojskiem federalnym w bitwie o Cuautla.
1912 - W Warszawie zmarł Bolesław Prus, wybitny polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki.
1931 - W Jaworznie podczas krwawych starć górników z policją zginęło 5 osób.
1942 - T. Koral i H. Dębnicka z Wydziału Sabotażu Polskich Socjalistów dokonali zamachu bombowego na zorganizowane przez okupanta kasyno gry w Warszawie. Był to pierwszy zamach bombowy w stolicy.
2010 - Rząd tymczasowy w wydanym dekrecie uznał Rozę Otunbajewą (SDPK) pełnoprawnym prezydentem Kirgistanu i przedłużył jej mandat do końca 2011 roku.
?