Gdańsk: Ikea zapłaciła 11 tys. zł odszkodowania
[2012-02-29 23:04:26]
![]() W uzasadnieniu powództwa twierdziła ona, że była wyśmiewana w pracy ze względu na fakt, że jest lesbijką. Miała być także izolowana przez swoich współpracowników, którzy jej zdaniem pozwalali sobie na nieprzyjemne komentarze na temat jej życia osobistego. Wskazywała także na konflikt z kierowniczką swojego działu i to pod jej adresem kierowała największe oskarżenia. Zdaniem Gabrieli Z. utrudniono jej możliwość rozwoju zawodowego i kształcenia. Świadkowie, o których przesłuchanie wnioskowała IKEA zaprzeczali tym oskarżeniom, twierdząc, że zwolniona była traktowana tak samo jak inne osoby. Część z nich zeznawała , że mieli zastrzeżenia do jakości pracy swojej byłej współpracowniczki. Przesłuchiwana pracownica działu HR w gdańskiej IKEA przyznała jednak, że zwolnienie nie było planowane przez firmę i odbyło się wskutek osobistej decyzji kierowniczki działu, w którym zatrudniona była Gabriela Z. W trakcie trwania procesu przełożona ta straciła jednak pracę w IKEA. To wtedy pełnomocnik zwolnionej zaproponował ugodę polegającą na przywróceniu jej do pracy. Spółka odmówiła, ale zaproponowała odszkodowanie pieniężne, na które przystała powódka. Rzeczniczka prasowa korporacji, Karolina Horoszczak , komentując zawarcie ugody stwierdziła: Cieszymy się, że postępowanie sądowe zakończyło się ugodą, która myślę, że jest satysfakcjonujące dla obu stron. W toku postępowania sądowego Gabrielę Z. reprezentował prawnik OPZZ Konfederacji Pracy, Grzegorz Ilnicki. Jego zdaniem pracodawcy w podobnych przypadkach zbyt często polegają na hierarchicznej strukturze zarządzania kadrami, która zawodzi gdy skonfliktowany z pracownikiem przełożony może liczyć na zbyt dużą swobodę w zwalnianiu pracowników. Według niego, IKEA zgadzając się na zapłatę odszkodowania tylko częściowo wyszła z tego sporu z twarzą. Przebieg procesu monitorowany był przez Fundację Przestrzenie Dialogu, Stowarzyszenie Współpracy Kobiet NEWW Polska, Zielone Wiadomości i portal Lewica.pl. IKEA zapłaciła Gabrieli Z. w ramach ugody blisko 11 tys. zł odszkodowania. Fot. Wikimedia Commons |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
20 maja:
1881 - Urodziła się Natalia Gąsiorowska, historyczka, badaczka dziejów ruchu robotniczego, prof. Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego, prof. i rektor WSP w Łodzi, członkini PAN.
1891 - Urodził się Earl Browder, sekretarz generalny Komunistycznej Partii USA w latach 1932-45.
1935 - W Motevideo urodził się José Mujica, urugwajski polityk lewicowy, prezydent tego kraju w latach 2010-2015.
1945 - Ukazał się pierwszy numer "Expressu Wieczornego", którego założycielem i redaktorem naczelnym był członek PPS Rafał Praga.
1946 - W Wielkiej Brytanii znacjonalizowano kopalnie.
1947 - Urodziła się Nancy Fraser, amerykańska teoretyczka feminizmu, prof. filozofii i teorii politycznej, przedstawicielka tzw. IV pokolenia szkoły frankfurckiej.
1990 - Na przystanku autobusowym w mieście Riszon le-Cijjon izraelski żołnierz zastrzelił 7 Palestyńczyków.
2009 - W Irlandii opublikowano tzw. Raport Ryana, ujawniający systemowy charakter tortur, gwałtów i poniżania dzieci przez katolickich księży i zakonnice, zarządzających ośrodkami wychowawczymi.
2017 - Francisco Guterres (FRETILIN) został prezydentem Timoru Wschodniego.
2018 - Ubiegający się o reelekcję Nicolás Maduro wygrał w pierwszej turze wybory prezydenckie w Wenezueli.
?