
Warszawa: Próba eksmisji skłotu Elba (akt.)
[2012-03-16 20:08:32]
Dzisiaj przed południem na skłot przy ul. Elbląskiej 9/11 wtargnęli ochroniarze z firmy Skrzecz, którzy próbowali usunąć jego mieszkańców. Doszło do szarpaniny. Jedna z obecnych osób wezwała policję. Po przybyciu na miejsce policjanci próbowali chronić ochroniarzy, mimo że ci nie posiadali nakazu eksmisji.
Na wezwanie mieszkańców skłotu przybyło kilkadziesiąt osób z różnych grup. Doszło do przepychanek z policjantami, którzy użyli gazu łzawiącego. Zatrzymane zostały trzy osoby.
Przez pewien czas ludzie próbowali blokować ulicę. Sprowadzono oddział prewencji z bronią gładkolufową i armatką wodną.
Liczna grupa osób stała na zewnątrz policyjnego kordonu. Wewnątrz budynku cały czas pozostawało kilkadziesiąt osób. Na miejscu jest karetka pogotowia ratunkowego. Pojawiła się wicemarszałek Sejmu RP Wanda Nowicka. Korzystając z immunitetu poselskiego udało jej się wejść do środka i porozmawiać ze skłotersami.
Według najnowszych informacji policja i ochroniarze wycofali się. Mieszkańcy skłotu podziękowali wszystkim, którzy wzięli udział w jego obronie.
Pior Ciszewski
Waldemar Chamala
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
Więcej ogłoszeń...
21 maja:
1871 - Rozpoczął się tzw. krwawy tydzień w trakcie którego wojska wierne rządowi (wersalczycy) brutalnie stłumiły Komunę Paryską, zabijając 30 tys. osób.
1920 - Rozpoczął się XVII Kongres PPS; uchwalono nowy programi partii, w którym stwierdzono, że "PPS dąży do Polskiej Republiki Socjalistycznej".
1923 - Rozpoczął swe obrady kongres w Hamburgu, na którym powstała Socjalistyczna Międzynarodówka Robotnicza, tradycyjnie nazywana też II Międzynarodówką, której członkiem była PPS.
1935 - Zmarła Jane Adams, amerykańska bojowniczka o pokój i reformy społeczne, przewodnicząca Międzynarodowej Ligi Kobiet na rzecz Pokoju i Wolności, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla w 1931 r.
1981 - François Mitterrand został zaprzysiężony na prezydenta Francji.
1993 - Strajk komunikacji miejskiej w Warszawie.
1994 - W Londynie zmarł Ralph Miliband, brytyjski socjolog i myśliciel marksistowski.
?