ZKDP: Spadek sprzedaży większości tygodników
[2015-07-05 15:12:36]
Na pierwszym miejscu jest „Gość Niedzielny”, którego sprzedaż w kwietniu 2015 r. wyniosła 137.452 egzemplarzy, czyli o prawie 7 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 15 tys. mniej niż rok wcześniej. Na drugim miejscu jest „Polityka”, której sprzedaż wyniosła 118.721 egzemplarzy, czyli o ponad 2 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o ponad 3 tys. mniej niż rok wcześniej. Na trzecim miejscu jest „Newsweek”, którego sprzedaż wyniosła 112.260 egzemplarzy, czyli o ponad 11 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 32 tys. mniej niż rok wcześniej. Czwarte miejsce zajmuje „W Sieci” ze sprzedażą 70.789, czyli o prawie 5 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 10 tys. mniej niż rok wcześniej. Na piątym miejscu jest „Tygodnik Do Rzeczy” – 48.908 (o ponad 4 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 12 tys. mniej niż rok wcześniej). Kolejne miejsca zajęły: „Gazeta Polska” – 38.572 (o ponad 2 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o ponad 13 tys. mniej niż rok wcześniej), „Wprost” – 36.935 (o prawie 8 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 15 tys. mniej niż rok wcześniej), „Tygodnik Powszechny” – 20.732 (o prawie 2 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 1 tys. więcej niż rok wcześniej), „Przegląd” – 17.547 (minimalnie więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 3 tys. mniej niż rok wcześniej). ZKDP podał też dane odnośnie sprzedaży tygodnika „Angora” zamieszczającego przedruki z prasy polskiej. Zgodnie z nimi „Angora” sprzedała w kwietniu 2015 r. 284.968 egzemplarzy (o ponad 7 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 13 tys. mniej niż rok wcześniej). |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Opolu!
- Opole, ul. Kopernika 13
- 13 maja 2025 (wtorek), godz. 13.00
- Zandberg we Wrocławiu!
- Wrocław, Rynek
- 13 maja 2025 (wtorek), godz. 20.00
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Zandberg w Krakowie!
- Kraków, Mały Rynek
- 14 maja (środa), godz. 20:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
14 maja:
1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.
1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.
1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.
1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.
1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.
1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.
1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.
2022 - USA: 18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron otworzył ogień do czarnoskórych osób przebywających w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, zabijając 10 i raniąc 3 z nich, po czym oddał się w ręce policji.
?