Verheugen: nie komplikujmy rokowań

[2002-05-02 22:28:55]

Przebywający na Słowacji komisarz Unii Europejskiej do spraw rozszerzenia Guenter Verheugen sceptycznie zareagował na postulaty renogocjacji zamkniętych już działów przez państwa kandydackie. "Byłbym bardzo ostrożny z taką decyzją. Nie wiem, czy wśród wszystkich państw członkowskich Unii znajdzie się tak silna wola, by szukać innych rozwiązań i zmieniać już przyjęte. Radzę nie komplikować rokowań; cały proces zostałby wówczas przyhamowany, a tego nie życzą sobie ani państwa członkowskie, ani kandydackie" - mówił Verheugen w Bratysławie.

Wypowiedź komisarza ma zapewne związek z niedawnymi zapowiedziami polskiego ministerstwa infrastruktury dotyczącymi powrotu do negocjacji z Unią Europejską w sprawie podatku VAT w budownictwie. Przypomnijmy, że Polska zgodziła się przed kilkoma tygodniami na stawkę 22-procentową, ministerstwo chce jednak, by po wejściu Polski do Unii przez kilka lat obowiązywała dotychczasowa stawka - 7%.

Krzysztof Kobrzak


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


21 maja:

1871 - Rozpoczął się tzw. krwawy tydzień w trakcie którego wojska wierne rządowi (wersalczycy) brutalnie stłumiły Komunę Paryską, zabijając 30 tys. osób.

1920 - Rozpoczął się XVII Kongres PPS; uchwalono nowy programi partii, w którym stwierdzono, że "PPS dąży do Polskiej Republiki Socjalistycznej".

1923 - Rozpoczął swe obrady kongres w Hamburgu, na którym powstała Socjalistyczna Międzynarodówka Robotnicza, tradycyjnie nazywana też II Międzynarodówką, której członkiem była PPS.

1935 - Zmarła Jane Adams, amerykańska bojowniczka o pokój i reformy społeczne, przewodnicząca Międzynarodowej Ligi Kobiet na rzecz Pokoju i Wolności, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla w 1931 r.

1981 - François Mitterrand został zaprzysiężony na prezydenta Francji.

1993 - Strajk komunikacji miejskiej w Warszawie.

1994 - W Londynie zmarł Ralph Miliband, brytyjski socjolog i myśliciel marksistowski.


?
Lewica.pl na Facebooku