FBI tropi "teksańskich terrorystów"

[2006-03-12 23:57:43]

- Indymedia, kampania Food Not Bombs oraz Komunistyczna Partia Teksasu znalazły się na liście organizacji podejrzewanych o związki z terroryzmem podanej przez wysokiego rangą funkcjonariusza FBI G. Charlesa Rasnera. Rasner mówił o tym 8 marca br., podczas gościnnego wykładu na wydziale prawa Uniwersytetu Teksasu, w stolicy stanu Austin.

Na liście niebezpiecznych grup znaleźli się biali suprematyści, islamskie grupy terrorystyczne oraz anarchiści. Rasner pytany, w sprawie jakich działań anarchistów z Austin FBI prowadziło śledztwa, odwołał się do przypadku Teda Kaczynskiego, terrorysty, który został aresztowany 10 lat temu i nie miał nic wspólnego z Teksasem. - Ted Kaczynski (Unabomber) był anarchistą - uzasadnił prelegent.

Listę Rasnera zamykały m.in. Food Not Bombs, Indymedia oraz KP Teksasu, określone jako "mogące mieć powiązania z działalnością terrorystyczną". Rasner podkreślił, że grupy odwołujące się oficjalnie do działalności pokojowej mogą skrywać bardziej bojową taktykę.

Po wykładzie jedna ze studentek poprosiła prelegenta o kopię pliku z prezentacją. Rasner odmówił, tłumacząc, że to własność federalna.

Food Not Bombs to międzynarodowa kampania, w ramach której potrzebującym rozdawane jest jedzenie. Wolontariusze prowadzący akcję sami ją finansują, pokazując absurd wydatków na cele wojenne. Indymedia to międzynarodowy serwis internetowy związany z ruchem alterglobalistycznym.

Marek Tobolewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


20 maja:

1881 - Urodziła się Natalia Gąsiorowska, historyczka, badaczka dziejów ruchu robotniczego, prof. Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego, prof. i rektor WSP w Łodzi, członkini PAN.

1891 - Urodził się Earl Browder, sekretarz generalny Komunistycznej Partii USA w latach 1932-45.

1935 - W Motevideo urodził się José Mujica, urugwajski polityk lewicowy, prezydent tego kraju w latach 2010-2015.

1945 - Ukazał się pierwszy numer "Expressu Wieczornego", którego założycielem i redaktorem naczelnym był członek PPS Rafał Praga.

1946 - W Wielkiej Brytanii znacjonalizowano kopalnie.

1947 - Urodziła się Nancy Fraser, amerykańska teoretyczka feminizmu, prof. filozofii i teorii politycznej, przedstawicielka tzw. IV pokolenia szkoły frankfurckiej.

1990 - Na przystanku autobusowym w mieście Riszon le-Cijjon izraelski żołnierz zastrzelił 7 Palestyńczyków.

2009 - W Irlandii opublikowano tzw. Raport Ryana, ujawniający systemowy charakter tortur, gwałtów i poniżania dzieci przez katolickich księży i zakonnice, zarządzających ośrodkami wychowawczymi.

2017 - Francisco Guterres (FRETILIN) został prezydentem Timoru Wschodniego.

2018 - Ubiegający się o reelekcję Nicolás Maduro wygrał w pierwszej turze wybory prezydenckie w Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku