Grecja otwiera rynek pracy
[2006-04-29 00:13:35]
Także Luksemburg zwlekał z poinformowaniem, czy zniesie restrykcje od 1 maja br. W przeciwieństwie do Grecji zdecydował o utrzymaniu ograniczeń. W związku z trudną sytuacją na krajowym rynku pracy, zdecydowaliśmy utrzymać ograniczenia nałożone 1 maja 2004 roku - stwierdzono w oficjalnym komunikacie. Jednocześnie jednak Luksemburg zdecydował o wprowadzeniu od maja ułatwień w przyznawaniu pozwoleń na pracę dla obywateli ośmiu państw, które w 2004 r. wstąpiły do UE. A w takich branżach jak rolnictwo, uprawa winorośli, hotelarstwo i usługi gastronomiczne pozwolenia na pracę będą wydawane "od ręki" - przekonuje rząd. W innych sektorach procedury przyznawania pozwoleń będą ułatwione "w zależności od sytuacji na rynku". Ponadto rząd w Luksemburgu zapowiedział, iż najpóźniej za rok przeanalizuje sytuację na rynku pracy i wprowadzi ewentualne zmiany. Obecnie Polacy i pozostali obywatele krajów Europy Środkowowschodniej, które 1 maja 2004 roku weszły do Unii, mogą bez ograniczeń podejmować pracę w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwecji. Kraje te po rozszerzeniu Unii nie wprowadziły okresów przejściowych. Finlandia, Hiszpania i Portugalia ogłosiły decyzje o otwarciu swoich rynków pracy od 1 maja już wcześniej. Z kolei Niemcy i Austria kategorycznie zapowiedziały, że tego nie uczynią i przedłużą okresy przejściowe o kolejne 3 lata. Pozostałe państwa "starej" Unii również nie planują pełnego otwarcia swoich rynków pracy dla przybyszów ze wschodniej Unii, ale jednocześnie zamierzją likwidować ograniczenia w branżach, w których brakuje rąk do pracy. Wszystkie kraje UE mają obowiazek poinformować do 30 kwietnia Komisję Europejską, czy decydują się na zniesienie restrykcji od 1 maja br., kiedy mija pierwszy, przewidziany w traktacie akcesyjnym, dwuletni okres przejściowy. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
19 maja:
1825 - Zmarł Henri de Saint-Simon, francuski historyk, filozof, wolnomularz i socjalista.
1895 - Zmarł José Martí, kubański poeta, pisarz, przywódca ruchu niepodległościowego – uważany za bohatera narodowego.
1911 - Rewolucja meksykańska: zwycięstwo chłopskiej partyzantki Emiliana Zapaty nad wojskiem federalnym w bitwie o Cuautla.
1912 - W Warszawie zmarł Bolesław Prus, wybitny polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki.
1931 - W Jaworznie podczas krwawych starć górników z policją zginęło 5 osób.
1942 - T. Koral i H. Dębnicka z Wydziału Sabotażu Polskich Socjalistów dokonali zamachu bombowego na zorganizowane przez okupanta kasyno gry w Warszawie. Był to pierwszy zamach bombowy w stolicy.
2010 - Rząd tymczasowy w wydanym dekrecie uznał Rozę Otunbajewą (SDPK) pełnoprawnym prezydentem Kirgistanu i przedłużył jej mandat do końca 2011 roku.
?