USA: Powstaje Partia Rodzin Pracujących w stanie Vermont
[2009-11-24 11:57:19]
![]() Będziemy angażować się w sprawy dotyczące sprawiedliwości ekonomicznej. Nie chcemy zajmować się tematami, które będą nas tylko rozpraszać - stwierdził Brush, mówiąc o celach WFP w Vermont. Dodał, że ugrupowanie nie będzie wystawiać własnych kandydatów w wyborach, a raczej poszukiwać wśród kandydatów innych partii osób, którym bliskie są ich ideały. Bez większych obaw do powstania struktur WFP odnieśli się przedstawiciele innych partii w stanie. Myślę, że to neutralna sprawa - powiedział Morgan Daybell z Postępowej Partii Vermont (Vermont Progressive Party). Im więcej grup walczących o prawa pracujących mieszkańców Vermont, tym lepiej - dodał. Robert Dempsey z Partii Demokratycznej (Democratic Party) przypomniał, że w stanie Nowy Jork działacze WFP często popierali kandydatów jego partii, zaś emerytowany przewodniczący Partii Republikańskiej (Republican Party) Rob Roper dodał, że każdy kto chce może założyć własną partię polityczną. Brak zainteresowania działalnością nowej partii wyrazili z kolei związkowcy ze Stanowej Rady Pracy Vermont (Vermont State Labor Council), zrzeszeni w Amerykańskiej Federacji Pracy - Kongresie Organizacji Przemysłowych (American Federation of Labor and Congress of Industrial Organizations). Nasza organizacja nie jest przekonana o potrzebie istnienia Partii Rodzin Pracujących - powiedział dyrektor polityczny organizacji Dennis LaBounty. Dodał, że jeżeli Vermont State Labor Council zechce podjąć współpracę z którąś z tzw. "trzecich partii" to byłaby to Postępowa Partia Vermont. Do tej pory w stanach funkcjonowały trzy partie określane mianem "dużych" - Partia Demokratyczna, Partia Republikańska i Postępowa Partia Vermont oraz trzy "mniejszościowe" - Partia Wolnej Unii (Liberty Union Party), Partia Libertariańska (Libertarian Party) oraz Partia Konstytucyjna (Constitutional Party). Partia Rodzin Pracujących powstała w 1998 roku w stanie Nowy Jork. Istnieje także w Connecticut, Południowej Karolinie i Oregonie, a także organizuje swoje struktury w Massachusetts i Kalifornii. W jej skład weszli działacze różnych grup obywatelskich, stowarzyszeń, związków zawodowych, a także byłej Nowej Partii (New Party). W niektórych wyborach WFP wystawiała własnych kandydatów, częściej jednak wspiera kampanię konkretnych kandydatów dwóch głównych partii - Demokratów i Republikanów - których poglądy uważa za bliskie interesom pracowniczym. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?