Kara dla TVN za Top Model

[2012-07-12 21:31:49]

9 lipca 2012 roku Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jan Dworak podjął decyzję o ukaraniu stacji TVN za złamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie ochrony małoletnich i rozpowszechniania treści dyskryminujących w audycji „Top Model. Zostać modelką”. W związku z powyższym na TVN została nałożona kara w wysokości 200 tys. zł.

W wyniku licznych skarg napływających od widzów, KRRiT skontrolowała emitowane w dniach 21 września, 5 oraz 19 października 2011 roku na antenie TVN audycje „Top Model. Zostań modelką” i stwierdziła naruszenie przez Spółkę stację ustawy o radiofonii i telewizji.

Po dokonaniu analizy poszczególnych odcinków programu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę, w której stwierdziła naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji poprzez wywieranie negatywnego wpływu na prawidłowy rozwój psychiczny, fizyczny i moralność małoletnich powyżej 12 roku życia. Zdaniem KRRiT audycja została źle sklasyfikowana wiekowo, wyemitowana o niewłaściwej porze oraz zawierała treści naruszające godność ludzką. Zdaniem Rady prezentowane w audycji postawy młodych kobiet, które wyrażają opinie, że dla kariery gotowe są zrobić wszystko, mogły mieć negatywny wpływ na kształtowanie prawidłowych postaw u małoletnich, a zachowanie jurorów było niewłaściwe i naruszało godność uczestniczek konkursu.

Rzecznik TVN Karol Smoląg zapowiedział, że nadawca odwoła się od decyzji KRRiT do sądu. Nadawcy przysługuje odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Gospodarczego za pośrednictwem przewodniczącego KRRiT w terminie dwóch tygodni od dnia doręczenia decyzji.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki

Więcej ogłoszeń...


14 maja:

1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.

1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.

1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.

1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.

1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.

1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.

1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.

2022 - USA: 18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron otworzył ogień do czarnoskórych osób przebywających w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, zabijając 10 i raniąc 3 z nich, po czym oddał się w ręce policji.


?
Lewica.pl na Facebooku