Tomasz Nałęcz rzecznikiem Cimoszewicza (akt.)

[2005-08-17 11:59:44]

Wicemarszałek Sejmu Tomasz Nałęcz został rzecznikiem kandydata w wyborach prezydenckich Włodzimierza Cimoszewicza. Wcześniej Nałęcz deklarował, że wycofuje się z czynnej polityki i wraca do pracy na Uniwersytecie Warszawskim.

Nałęcz w wypowiedzi udzielonej telewizji TVN24 stwierdził, że do przyjęcia funkcji rzecznika Cimoszewicza skłoniła go "potrzeba chwili". Wicemarszałek wyraził swoje oburzenie atakami na Cimoszewicza, formułowanymi przez jego byłą asystentkę społeczną Annę Jarucką i sejmową komisję śledczą ds. PKN Orlen. Zdaniem Nałęcza ostatnie wydarzenia są elementem "brudnej gry przedwyborczej" i "prowokacją".

Na pytanie dziennikarki TVN24 czy po ewentualnej wygranej wyborczej Cimoszewicza, Nałęcz zostałby szefem Kancelarii Prezydenckiej, wicemarszałek stwierdził, że za wcześnie jest na takie dywagacje, jednak pogłosce nie zaprzeczył.

Nałęcz stwierdził także, że wierzy, iż Marek Borowski poprze ostatecznie kandydaturę Włodzimierza Cimoszewicza w wyborach prezydenckich.



Wiceprzewodnicząca Socjaldemokracji Polskiej Sylwia Pusz poinformowała, że do sądu partyjnego wpłynie wniosek o usunięcie Tomasza Nałęcza z szeregów członków SdPl. Powodem mają być ostatnie publiczne wypowiedzi wicemarszałka.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


25 czerwca:

1678 - Wenecjanka Elena Cornaro Piscopia jako pierwsza kobieta otrzymała stopień naukowy doktora.

1903 - W Motihari w Bengalu urodził się George Orwell (właśc. Eric Arthur Blair), pisarz, socjalista; walczył w czasie wojny domowej w Hiszpanii w szeregach Milicji Robotniczej POUM.

1905 - Rewolucja 1905: Starcia z rosyjskim wojskiem w Częstochowie; 20 zabitych.

2003 - Holenderskie feministki z organizacji Kobiety na falach wpłynęły statkiem Langenort do portu we Władysławowie.

2005 - Bułgaria: Opozycyjna koalicja lewicowa wygrała wybory parlamentarne.

2021 - Mongolia: Uchnaagijn Chürelsüch (MPL) został prezydentem.


?
Lewica.pl na Facebooku