Izrael: Gwałtowne starcia Oburzonych z policją

[2012-06-24 21:01:36]

Sobotni wiec w Tel-Awiwie, podczas którego domagano się zwolnienia z aresztu jednej z działaczek Oburzonych Dafni Leef, przerodził się w manifestację. Doszło do gwałtownych starć z policją. Siły porządkowe zatrzymały łącznie 85 osób. Co namniej dwudziestu osobom mają zostać postawione zarzuty.

W proteście wzięło udział ponad 1500 osób. Demonstranci zablokowali m.in. obwodnicę miasta. Gdy w tłumie rozeszła się wiadomość, że Dafni Leef została ranna podczas konwojowania do aresztu, wybuchły walki z policją. Zniszczono m.in.witryny kilku banków. Część działaczy próbowała rozstawić w centrum miasta namioty, by w ten sposób kontynuować protest.

Przedstawiciele policji tłumaczą się teraz w izraelskich mediach ze swoich metod działania. Według części dziennikarzy policja była wobec demonstrantów brutalna.

Od kilku miesięcy w centrum Tel Awiwu, a potem także innych miast Izraela, pojawiają się namioty Oburzonych, krytykujących politykę mieszkaniową i rosnące koszty utrzymania.

Waldemar Chamala


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


16 lipca:

1896 - Urodził się Trygve Lie, norweski polityk lewicowy, jeden z liderów Partii Pracy. W latach 1946-1952 pełnił funkcję Sekretarza Generalnego ONZ.

1978 - Została założona Partia Socjalistów Katalonii.

1985 - W Kolonii zmarł Heinrich Böll, niemiecki pisarz, noblista, obrońca praw osób homoseksualnych.

2007 - 86 osób zginęło, a ponad 180 zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym kierowcy ciężarówki na budynek mieszczący biuro Patriotycznej Unii Kurdystanu w Kirkuku na północy Iraku.


?
Lewica.pl na Facebooku