Wielka Brytania: UKIP ma niewygodnych sojuszników
[2014-10-29 22:50:34]
Tym razem chodzi o skrajnie prawicową partyjkę Britain First - odłam Brytyjskiej Partii Narodowej. Jej wiceprzewodnicząca Jayda Fransen powiedziała, że ze względu na niemal identyczny program jej stronnicy powinni głosować na UKIP. Britain First określa się sama jako "organizacja samoobrony ulicznej". Tymczasem nie milkną echa przystąpienia do ugrupowania Nigela Farage'a w Parlamencie Europejskim europosła Kongresu Nowej Prawicy Roberta Iwaszkiewicza. Jego szef, Janusz Korwin-Mikke stał się bohaterem kilku artykułów prasowych. Ostatnio "The Sunday Times" przytoczył jego wypowiedzi o głupocie demokracji, kobiet i Murzynów, wątpliwości co do Holokaustu, pochwały osiągnięć faszyzmu i apartheidu. Korwin-Mikke powiedział też "Sunday Timesowi": teraz możemy szantażować Farage'a, komentując fakt, że jego eurosceptyczna grupa w Parlamencie Europejskim nie miałaby quorum bez Iwaszkiewicza. Przewodniczący Partii Konserwatywnej Grant Shapps wezwał UKIP do odcięcia się od Kongresu Nowej Prawicy, mówiąc, że żadna wiarygodna partia nie może się utożsamiać z tak ekstremalnymi poglądami. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
18 lipca:
1918 - Urodził się Nelson Mandela, przywódca walki z apartheidem w RPA, prezydent tego kraju w latach 1994-99, laureat nagrody Nobla.
1936 - Na Wyspach Kanaryjskich gen. Franco ogłosił stan wojenny, wszczynając bunt przeciwko Republice - początek hiszpańskiej wojny domowej.
1936 - W Warszawie bojówka ONR-Falangi napadła i poraniła nożami Stanisława Dubois, przewodniczącego Rady Głównej Czerwonego Harcerstwa TUR, członka władz naczelnych PPS.
1943 - Partyzanci z Gwardii Ludowej i Batalionów Chłopskich zajęli wieś Solec na Kielecczyźnie, rozbroili posterunek policji, rozbili pocztę, młyn, tartak i spółdzielnię oraz zniszczyły Arbeitsamt.
1950 - Urodził się Jack Layton, lider socjaldemokratycznej Nowej Demokratycznej Partii Kanady.
1988 - Iran zaakceptował rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. zakonczenia wojny z Irakiem.
2006 - Włoska policja uwolniła 113 Polaków żyjących w niewolniczych warunkach w przymusowym obozie pracy w prowincji Apulia na południu kraju.
2007 - Zmarł Kenji Miyamoto, długoletni lider Japońskiej Partii Komunistycznej (Nihon Kyôsantô). Miał 98 lat.
?