Nadmorski kurort zapowiada walkę z bezdomnymi, przyjeżdżającymi latem do miasta z innych miejscowości. – Będą otrzymywać bilety kolejowe w jedną stronę do miejsca swojego zamieszkania – ogłosił na sesji Rady Miasta Paweł Sujka, wiceprezydent Świnoujścia.
Wręczanie bezdomnym biletów ma mieć charakter „propozycji nie do odrzucenia”. Środki na ich zakup będą pochodzić z budżetu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
Sujka pomysł odsyłania bezdomnych uzasadnił psuciem przez nich wizerunku kurortu. - W sezonie letnim ławki służą do wysypiania się na nich różnych osobników, a trawniki i parki do urządzania libacji i jako toalety – przytacza argumenty władz portal eswinoujscie.pl.
Również radny Marek Niewiarowski z SLD narzekał na wzrost liczby takich gości. - Niektórzy są wręcz zapraszani przez naszych lokalnych bezdomnych – mówił w wypowiedzi cytowanej przez Radio Szczecin.
Miasto planuje także przeprowadzenie spisu miejsc, gdzie przebywają bezdomni oraz zamurowanie bunkrów i pustostanów w celu uniemożliwienia powstawania w nich dzikich noclegowni.
Zdaniem lokalnego portalu większość bezdomnych w mieście to „osoby przyjezdne które z opowieści innych bezdomnych o wspaniałych warunkach i pierwszorzędnej opiece w naszym mieście, licznie przybywają do Świnoujścia szczególnie w sezonie letnim”.
Na zdjęciu: Bezdomny psujący wizerunek Waszyngtonu / fot. M. Tobolewski
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.