Francja: 100 mln euro na walkę z rasizmem i antysemityzmem

[2015-04-18 10:18:57]

Rząd francuski wydał zdecydowaną walkę rasizmowi i antysemityzmowi. Premier Manuel Valls przedstawił plan działania składających się z czterdziestu konkretnych środków związanych głównie z edukacją, wymiarem sprawiedliwości oraz z działalnością operatorów Internetu we Francji. Akty o charakterze antysemickim i rasistowskim będą uznawane za przestępstwa, a ich sprawcy będą skazywani na mocy kodeksu karnego.

Valls wyjaśnił, że na ten cel rząd przeznacza 100 milionów euro. Z tych pieniędzy będą finansowane wielkie kampanie mające uświadomić społeczeństwu zło jakie wyrządzają antysemityzm i rasizm. Część funduszu zostanie przeznaczona na działalność organizacji na szczeblu lokalnym. Na pomoc mogą liczyć także kluby sportowe - częste miejsce incydentów rasistowskich.

Od styczniowych zamachów w Paryżu nasiliły się akty agresji przeciwko obiektom muzułmańskim i żydowskim. Decyzje rządu zostały z zadowoleniem przyjęte przez przewodniczącego Międzynarodowej Ligii Walki z Antysemityzmem i Rasizmem Alaina Jakubowicza.

jkl


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


15 lipca:

1892 - Urodził się Walter Benjamin, niemiecki filozof, teolog, teoretyk kultury, tłumacz, krytyk literacki i eseista.

1922 - Została założona Japońska Partia Komunistyczna.

1930 - Urodził się Jacques Derrida, jeden z najwybitniejszych współczesnych filozofow francuskich. Jeden z gł. przedstawicieli postmodernizmu. Jego pracy zrodziły nurt dekonstrukcjonizmu.

1941 - Chorwaccy faszyści zamordowali Augusta Cesareca, pisarza i lewicowego publicystę.

1955 - RFN: Apel 52 noblistów, z Albertem Einsteinem na czele, do wszystkich państw o wyrzeczenie się stosowania przemocy w polityce międzynarodowej.

1958 - Liban: Amerykańska interwencja zbrojna - 5000 marines wylądowało w Bejrucie.

1987 - Powołano urząd Rzecznika Praw Obywatelskich - pierwszym rzecznikiem została Ewa Łętowska.

1994 - Gyula Horn (Węgierska Partia Socjalistyczna) został premierem Węgier.


?
Lewica.pl na Facebooku